Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Suudi Arabistan Prensi El Velid Bin Talal Forbes dergisiyle ilginç bir çatışmaya girdi.Aynı zamanda dünyanın en büyük yatırımcılarından biri olan Prens El Velid Bin Talal, Forbes dergisinin her yıl yayımlanan en zenginler listesinden kendisini ilk 10'da göstermediği için ABD’li iş dünyası dergisine ateş püskürdü.

Twitter’ın ortaklarından ve Paris’teki Hotel George V’nin hissedarlarından biri olan Suudi Prensi El Velid Bin Talal Forbes’un zenginler listesinin itimatını yitirdiğini söyledi ve dergiyi Ortadoğulu işadamlarına karşı tavır almakla suçladı. Bazı kaynaklara göre Prens Prens El Velid Bin Tallal'ın şu anki serveti 29.6 milyar dolar. Bu rakam dikkate alınırsa Prens, Forbes listesinde ilk 10'da yer alıyor.

Forbes dergisinden de yazılı açıklama gecikmedi.Dergi açıklamasında, "Forbes dergisi uzun bir süredir Prens’in malvarlığını inceliyor ve bunun üzerine bir yazı yayımlanacak. Yazı Çarşamba günü derginin internet sitesinde yer alacak" ifadesini kullandı.

Forbes, listede Prens’i dünyanın en zengin 26’ncı kişisi olarak gösteriyor. 2013 rakamlarına göre Prens’in malvarlığının geçen yıla kıyasla 2 milyar dolar artarak 20 milyar dolara yükseldiği ifade ediliyor.

FORTUNE DERGİSİNE GÖRE İLK 10'DA
Fortune dergisine göreyse Prens’in net mal varlığı 29.6 milyar dolar. Fortune dergisinin hesaplamasına göre Prens bu servetle Forbes’un en zenginler listesinde lüks zinciri LVMH’nin sahibi Fransız işadamı Bernard Arnault ve Wal-Mart marketlerinin kurucusu Sam Walton’ı geride bırakıp 10’uncu sırada yer alabiliyor.