Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Beşinci Dalga


Vizyon Tarihi: 4 Mart 2016
Yapımı: 2016 - ABD
Orijinal Adı: The Fifth Wave
Tür: Bilim Kurgu
Yönetmen: J. Blakeson
Oyuncular: Chloë Grace Moretz, Nick Robinson, Alex Roe, Liev Schreiber, Zackary Arthur
Senaryo: Susannah Grant
Yapımcı: Tobey Maguire, Graham King

Film Özeti:

Dünya dışı varlıklar (Others) tarafından gerçekleştirilen 4 saldırı dalgası, bütün dünyayı alt üst etmiştir. İlk dalgada dünya elektriksiz kalmış, ikinci dalgada tsunamilerle kelimenin gerçek anlamıyla yer yerinden oynamış, üçüncü dalgada ise salgın hastalık milyarlarca insanı kırıp geçirmiştir. Dördüncü dalgada insan formuna bürünmüş saldırganlar, dünyanın geri kalan insanlarını teker teker ortadan kaldırmaya başlamışlardır. Geride kalan çok çok az insan için karşıdaki kişiye güvenmek imkansız bir hale gelmiştir.
Beşinci dalga artık kaçınılmazdır ve 16 yaşındaki Cassie Sullivan'ın (Chloe Grace Moretz) tek amacı, Diğerleri'nin eline düşmüş olan kardeşi Sammy'i kurtarmaktır. Bu esnada tanıştığı Evan Walker'a (Alex Roe) ister istemez güvenmek zorunda kalacaktır. Film, 2013 yılında Rick Yancey'nin yazdığı aynı adlı çok satan kitaptan uyarlandı.

Kod Adı: Londra


Vizyon Tarihi: 4 Mart 2016
Yapımı: 2016 - ABD , İngiltere, Bulgaristan
Orijinal Adı: London Has Fallen
Tür: Aksiyon, Gerilim, Suç
Süre: 99 Dak.
Yönetmen: Babak Najafi
Oyuncular: Gerard Butler, Aaron Eckhart, Morgan Freeman, Alon Aboutboul, Melissa Leo
Senaryo: Katrin Benedikt, Creighton Rothenberger, Christian Gudegast
Yapımcı: Gerard Butler, Boaz Davidson

Film Özeti:

Büyük Britanya başbakanı, hiç beklenmedik bir zamanda ve sebebi anlaşılamaz bir şekilde hayatını kaybettiğinde bütün dünya liderleri cenaze töreni için Londra'ya gelir. Alınan görülmemiş derecede yüksek düzeyde güvenlik önlemlerine rağmen teröristler saldırılar düzenleyerek birçok vatandaşla birlikte 5 lideri öldürmeyi başarırlar. Saldırıların arkasında FBI'ın aradığı terörist Aamir Barkawi (Alon Aboutboul) vardır ve niyeti ABD Başkanı Benjamin Asher'ı (Aaron Eckhart) öldürmektir. Aksi takdirde dünyanın her yanında büyük bir kaosun başlayacağı tehdidinde bulunur. Başkanın yakın koruması Mike Banning (Gerard Butler), her ne pahasına olursa olsun başkanın teröristlerin eline geçmesini engellemek zorundadır.

Kaçma Birader


Vizyon Tarihi: 4 Mart 2016
Yapımı: 2016 - Türkiye
Tür: Komedi
Yönetmen: Murat Kaman, Defne Deliormanlı
Oyuncular: Zafer Algöz, Melek Baykal, Algı Eke, Necip Memili, Mehmet Cihan Ercan
Senaryo: Emrah Kaman, Murat Kaman

Film Özeti:

Başrollerini Zafer Algöz, Melek Baykal, Emrah Kaman, Algı Eke, Cihan Ercan, Nejat Uygur, Alina Boz, Nursel Köse ve Necip Memili’nin paylaştığı filmin yönetmenliğini ise Murat Kaman ve Defne Deliormanlı üstleniyor. Kaçma Birader sevdiği kız için Yozgat’tan İstanbul’a kaçan en küçük oğullarının peşinden İstanbul’a gelen, kendine has bir ailenin hikayesine odaklanıyor. Bu aile sinemaya kahkaha, koşturmaca ve sürprizlerle dolu bir macera getirecek.

Babalar Savaşıyor


Vizyon Tarihi: 4 Mart 2016
Yapımı: 2015 - ABD
Orijinal Adı: Daddy's Home
Tür: Komedi
Süre: 96 Dak.
Yönetmen: Sean Anders
Oyuncular: Will Ferrell, Mark Wahlberg, Linda Cardellini, Thomas Haden Church, Bobby Cannavale
Senaryo: Adam McKay, John Morris, Brian Burns
Yapımcı: Joey Mcfarland, Riza Aziz

Film Özeti:

Ferrell karısının iki çocuğuna dünyanın en iyi üvey babası olmak için büyük çaba sarf eden mülayim bir radyo yöneticisidir. Çocukların vurdumduymaz, beleşçi asıl babaları (Wahlberg) dönüp üvey babayı çocukların ilgisi için rekabete zorladığında sorunlar çıkmaya başlar.

Ali Kundilli 2


Vizyon Tarihi: 4 Mart 2016
Yapımı: 2016 - Türkiye
Tür: Komedi
Yönetmen: Faruk Aksoy
Oyuncular: Cem Gelinoğlu, Zeynep Aktuğ, Sami Aksu, Ezgi Tombul, Hakan Bilgin
Senaryo: Faruk Aksoy, Cem Gelinoğlu

Film Özeti:

İlk filmde peşinden koştuğu İlknur ile sonunda evlenen Ali'yi bu kez çocuk heyecanı sarmıştır. Ali, 8 aylık hamile eşinin olmadık istekleriyle canından bezse de katlanmaktadır. Ancak eşinin son isteği hepsinden zordur: Gördüğü bir rüya yüzünden çocuğu İstanbul'da değil, Ali'nin babaannesinin de bulunduğu Küçükköy, Ayvalık'ta doğurmak ister. Ama burada da eşinin garip istekleri bitmeyecek, Ali oldukça zor ve komik durumlara düşecektir.

Ceberrut


Vizyon Tarihi: 4 Mart 2016
Yapımı: 2016 - Türkiye
Tür: Gerilim, Korku
Yönetmen: Özgür Yelence
Oyuncular: Merve Akaydın, Tolga Demircan, Meltem Özçelik, Seyit Alp Navruz, Ayşegül Kaygusuz
Senaryo: Özgür Yelence
Yapımcı: Raşit Görgülü

Film Özeti:

İnternette tanınabilmek için çektikleri videolarla bir türlü istedikleri sonuca ulaşamayan bir grup arkadaş, ilginç bir konu ararlarken villanın birinde yaşanan bir olayı duyarlar. Bunu kullanmak için villayı kiralayan gençler, burada gergin birkaç video çekmek isterken kendilerini hiç beklemedikleri olaylarla yüz yüze bulurlar.