Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ekonomi Merak Edilenler Sigara fiyatları ne kadar, kaç TL oldu ve yeni zam geldi mi? 25 Temmuz 2022 Pazartesi bugün Sigara zammı sonrası en ucuz ve en pahalı paket sigara fiyatları listesi - Merak Edilenler Haberleri
    1

    Sigara zammı sonrası güncel sigara fiyatları, tütün ve tütün ürünleri kullancııları tarafından takip ediliyor. Sigara uygulanan %10'luk ÖTV zammının ardından sigara fiyatlarına zam yapıldı. 2 Temmuz'da JTİ grubuna yapılan zammın ardından Philip Morris, BAT ve İmperial grubu sigaralara da zam yapılırken en ucuz ve en pahalı sigara fiyatları değişti. İşte, 25 Temmuz 2022 zamlı sigara fiyatları...

    2

    ÖTV ZAMMI UYGULANMIŞTI!

    Özel Tüketim Vergisi zammı ile alkole yüzde 25, sigaraya yüzde 10 oranında zam gelmişti. Sigaradaki asgari maktu vergi tutarı 0.71 TL’den 0.79 TL’ye çıktı.

    3

    SİGARA FİYATLARINA ZAM GELDİ Mİ?

    Tekel Bayileri Platformu (TBP) Başkanı Özgür Aybaş'ın açıklamasına göre JTİ grubuna uygulanan sigara zammının ardından Philip Morris BAT ve İmperial grubu sigaralara zam yapıldı.

    4

    İLK ZAM JTI GRUBUNA GELMİŞTİ

    Aybaş, Japan Tobacco International (JTI) grubu sigaralara 2 lira zam yapıldığını 1 Temmuz Cuma günü duyurmuştu.

    5

    HANGİ MARKALARA, NE KADAR ZAM GELDİ?

    Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, üç sigara grubuna daha (BAT, Philip Morris, İmperial) 2 TL zam geldiğini duyurdu.

    6

    ÜFE GÜNCELLEMESİ OLMAYACAK!

    2022 yılında sigara fiyatalrına ve alkollü içeceklere uygulanması beklenen %60'a varan ÜFE güncellemsi sigara fiyatlarına uygulanmayacak.

    7

    25 TEMMUZ EN UCUZ VE EN PAHALI SİGARA FİYATLARI NE KADAR?

    Sigara zammının ardından Japan Tobacco International (JTI) grubunda en düşük sigara fiyatı 27,5 TL olurken en yüksek sigara fiyatı 30 TL'yi gördü.

    Gruptaki sigaralara gelen 2'şer liralık zamla birlikte BAT grubunda en düşük fiyatlı sigarası 27.50 lira oldu. Philip Morris'in en düşük sigarasının fiyatı ise 27.50 lira olurken en yüksek sigara fiyatı 40 TL'yi gördü.

    İmperial grubuna da gelen 2 TL'lik zam sonrasında en düşük fiyatlı sigarası 25 lira oldu. İmperial'in en yüksek sigara fiyatı 31 TL'yi gördü.

    Haberi Hazırlayan: Elif Büşra Cebeci

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ