Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ekonomi Otomobil Çevreci Araçlar Son dakika: Direksiyonsuz otomobil üretti - Otomobil Haberleri
    .png
    .png

    Habertürk'ten Yiğitcan Yıldız'ın haberine göre, otonom sürüş teknolojileri, bir diğer ismiyle şoförsüz otomobiller de bu rekabetin önemli bir kısmını oluşturuyor. Zira çok uzak olmayan bir gelecekte yollardaki otomobillerin birçoğunun sürücüsüzolacak şekilde bilgisayar yazılımları tarafından kontrol edilmesi bekleniyor.

    REKLAM

    MOBİL YATAK ODASI SUNUYOR

    Bu yeni trende çabuk uyum sağlayan markalardan İsveçli Volvo, tanıttığı 360c konsept modeliyle hem kendinin hem de sektörünün geleceğine ışık tuttu.

    Tamamen sürücüsüz ilerleyebilen araçta, hem içten yanmalı bir motor hem de bir direksiyon bulunmuyor. Ayrıca, aracın günümüz otomobillerine göre bir hayli geniş olan cam yüzeylerinin de, müşterilerinin beklentilerineuygun olarak geliştirildiği belirtiliyor.

    Volvo Ürün Strateji Müdürü Marten Levenstam, konsept modeli 'sohbet açıcı' olarak tanımlıyor. Öyle ki, 360c mobil bir yatak odası işlevi görürken, uçakların first-class koltuklarına alternatif bir ulaşım şekli sunma iddiasıtaşıyor.

    AMAÇ TRAFİKTE VERİMLİ ZAMAN GEÇİRMEK

    Araç istendiğinde oturma odası yada çalışma odası gibi farklı şekillerde de kullanılabiliyor. 360c ile trafikte geçirilenzamanı daha verimli kılmayı hedeflediklerini kaydeden Levenstam, yolculukların zaman kaybı olmaktan çıkması halinde şehir dışında yaşayanların sayısının artacağını kaydediyor.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ