Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Akyazı ilçesindeki Kenan Sofuoğlu Pisti'nde gerçekleştirilen dağıtım töreninde, Sofuoğlu'nun sponsorluğunda 55, Sakarya Valiliğince 50 olmak üzere toplamda 105 bisiklet, 10-16 yaş grubundaki yetim çocuklara hediye edildi.

Yetim çocuklar, daha sonra Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli'nin start vermesiyle bisikletleriyle pistte tur attı.

Kenan Sofuoğlu, gazetecilere açıklamasında, Sakarya İHH İnsani Yardım Derneği ile beraber daha önce de bu tarz projeler yaptıklarını, yapmaya da devam ettiklerini söyledi.

Yetim konusunda çok hassas olduğunu vurgulayan milli motosikletçi, "Bizim ailemizde de bir yetim var. Rahmetli Sinan ağabeyimin oğlu... Elimden geldiği kadar bu tarz projelere destek olmayı tercih ediyorum. Bugün de özellikle çocukların burada gelip bisiklet kullanması, pistimizi şenlendirmesi çok güzel oldu. İnşallah hayrını da görürler." diye konuştu.

Sofuoğlu, çocuk sevindirmenin bambaşka bir duygu olduğunu dile getirerek, şöyle devam etti:

"Kendi çocukluğumdan da biliyorum. Bisikletin ne kadar önemli ve değerli olduğunu bilirim. O yüzden çocuklara böyle bir destek ve mutluluk vermek, çok şükür bize nasip oldu. İmkanlarımız olduğu sürece, Rabbim yardım ettiği sürece, işimizde başarılı olduğumuz sürece tabii ki böyle konularda destek olmaya çalışacağız. Burada özellikle İHH'ya teşekkür ediyorum. Onlar bu projeyle geldiler, ben de tabii ki elimden geldiği kadarıyla destek olmaya çalıştım. Rabbim güç verdiği sürece destek olmaya çalışacağız."

"HAMDOLSUN Kİ ŞAMPİYONA LİDERİYİZ"
Dünya Supersport Şampiyonası'nda gelecek hafta 29 Mayıs'ta Büyük Britanya'da 7. yarışa çıkacağını aktaran milli motosikletçi, şunları kaydetti:

"Sezonun 6 yarışını bitirdik, şu anda tam yarısındayız. Hamdolsun ki şampiyona lideriyiz. Çok büyük eksikliğim vardı, ilk yarışta teknik sorunla puan kaybetmiştim ama onu tamamladık, liderliğe yükseldik. Allah'ın izniyle 6 yarış kaldı. Şimdi önümüzdeki hafta İngiltere, ondan sonra İtalya. İnanıyorum ki bu iki yarışı kazanabilirsem eğer şampiyonada büyük bir adım atmış olacağım. Ondan sonra artık puana yarışacağız. Tabii ki her şey Allah'ın takdiridir. Biz çalışmamızı, bütün antrenmanlarımızı çok iyi şekilde yapmaya devam ediyoruz. Bu saatten sonrası, nasibimiz neyse onu almaya gideceğiz."