ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

İsrail askerlerinin "Rotamız Filistin, Yükümüz İnsani Yardım" kampanyası çerçevesinde Gazze'ye yardım taşıyan gemilere düzenlediği saldırıların ardından, 360 kişinin tutuklandığı açıklandı.

İsrail'e giden Mavi Marmara gemisindeki gazeteciler arasında yer alan ve tutuklanan isimler arasında Yeni Şafak Gazetesi yazarı Hakan Albayrak ve sinema sanatçısı kardeşi Sinan Albayrak da bulunuyor.

Tutuklanma haberini Türk Dışişleri yetkilileri tarafından doğrulandı.

Gemide halen Türklerin bulunduğu belirtilirken, ülkeden çıkmak isteyen yabancıların imza atarak çıkış yapabildiği ifade ediliyor. Öte yandan, İsrailli barış yanlısı grupların Aşdod Limanı'nda İsrail karşıtı gösteri düzenlemesi bekleniyor.

 İsrail devlet radyosu, Gazze'ye yardım götüren gemilerdeki 487 kişinin gözaltında bulunduğunu, 48 kişinin ise sınır dışı edileceğini duyurmuştu.

ŞİMDİ DE ''CEZALANDIRMA'' PEŞİNDE 

İsrail İç Güvenlik Bakanı Yitzhak Aharanovitch, İsrail'in dün sabahki baskınında "askerlerine linç girişiminde bulunduklarını" iddia ettiği kişilerin İsrail yasalarına göre cezalandırılacaklarını söyledi.

Aharonovitch, İsrail radyosuna yaptığı açıklamada, "Askerlerimize el kaldıran herkes, yasaların gerektirdiği şekilde cezalandırılacak" dedi.

Aharanovitch, İsrail'in bu konuda gerekli kanıtları toplamaya başladığını ve girişime dahil olanlardan bazılarının tespit edildiğini belirtti.

İsrail İç Güvenlik Bakanı, İsrailli Arapların protestolarına da değinerek, bu tür protestoların ülke çapında yapılacağı konusunda hiç şüphesinin olmadığını, ancak bunların çok sakin geçeceği umudunu taşıdığını söyledi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(24)
Kalan karakter : 2000