Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Dünya İsveç'te sapık doktorun cezası belli oldu
    1

    İsveç’te bir kadına uyku ilaçlı çikolatalı çilek yedirerek önce tecavüz eden sonrada inşa ettiği barınağına götürerek hapseden ve orada da tecavüzlerine devam eden 38 yaşındaki doktorun cezası belli oldu.

    2

    Geçtiğimiz yıl Eylül ayında aşık olduğu kadını uyutarak kaçırıp, hazırladığı ses ve ışık geçirmeyen sığınakta bir hafta süre ile alıkoyan İsveçli doktor bugün karara bağlanan yargılanması sonunda 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

    3

    Savcının adam kaçırma ve tecavüz suçuyla 16 yıl hapis ile cezalandırılmasını istediği İsveçli doktor Martin Trenneborg mahkeme tarafından 'tecavüz' suçundan beraat ederken, zorla adam kaçırmadan suçlu bulundu.

    4

    Sanığın avukatı mahkeme kararını temyiz edeceklerini belirtirken, mağdurun karardan tatmin olmadığı öğrenildi.

    5

    Geçen yıl 10 Eylül'de ilk defa Stockholm'de buluşup doktor ile karşılaşan kadın 12 Eylül'deki ikinci buluşmalarında, doktorun hazırladığı uyku ilacına bulanmış çileklerle uyutulup tekerlekli sandalye ile doktorun aracına taşınmıştı.

    6

    İsveçli kadın taşınması sırasında tanınmaması için yüzüne doktorun hazırladığı maske geçirilmiş, uyandığında kendini yapımı 6 yıl sürdüğü öğrenilen ses ve ışık geçirmez sığınakta bulmuştu.

    7

    18 Eylül'de kaçırdığı kadının bazı eşyalarını almak için evine giden doktor, kilidin polis tarafından değiştirildiğini öğrenmesinin ardından bu seferde kaçırdığı kadın ile birlikte polise gidip anahtarı almak istemişti.

    8

    Polis ziyaretinde kaçırılan kadının sözde kaybolması ile ilgili şüpheleri ortadan kaldıracak şekilde ifade vermesi planlanmıştı. Polisin kadınla yanlız olarak konuşmasında olayları anlatması üzerine İsveçli doktor tutuklanmıştı.

    9

    Polis, adamı 5 yılda hazırladığı sığınakta yakaladıktan sonra yaptığı aramada 2 lastik maske ele geçirmişti.