Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Öğrencilerinin fotoğrafına montaj yaptı!

    Bolu Güzel Sanatlar Lisesi'nde kimya öğretmeni H.K., kız öğrencilerin fotoğraflarının 'kafa' bölümlerini, photoshopta bikinili kadın fotoğraflarının vücut bölümleriyle birleştirip bunları öğrencilere gönderdiği ve sosyal medyada yaydığı iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında açığa alındı.

    Kimya öğretmeni H.K., iddiaya göre derslerine girdiği kız öğrencilerin cep telefonuyla fotoğraflarını çekip, bunları photoshop programı ile bikinili ve erotik kadın fotoğraflarına montajladı. Öğretmen H.K., daha sonra montajlı fotoğrafları, fotoğraflarını çektiği öğrencilere gönderdi, bazılarını da sosyal medyada paylaştı.Öğretmenin bu şekilde 5-6 kız öğrencinin fotoğrafına montaj yaptığı ileri sürüldü.

    Öğrencilerin, aileleriyle polise giderek şikayette bulunması üzerine öğretmen H.K. gözaltına alındı. Öğrencilere espiri yapmak amacıyla fotoğraflarını montajladığını ileri süren H.K., savcılık tarafından serbest bırakıldı.

    MİLLİ EĞİTİM İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATTI

    Durumun yargıya intikal etmesi üzerine olayla ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğü de idari soruşturma başlattı. H.K., soruşturma kapsamında açığa alındı. Okul yönetimi, okulun internet sitesinde ismini idari kadrodan çıkardığı öğretmenle ilgili olayın yanlış anlaşılmadan kaynaklandığını söyledi. Öte yandan, öğrencilerin daha sonra öğretmenle ilgili şikayetlerini geri aldığı, ancak soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

    İHA

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ