Son Dakika

Amazon Haberleri, Güncel Amazon haberleri ve Amazon gelişmeleri

 • Alışveriş çılgınlığı bize de sıçradı!

  Teknoloji, 20 Kasım 2018

  Alışveriş çılgınlığı bize de sıçradı!

  Tüketicilerin merakla beklediği, dünyanın en büyük alışveriş çılgınlığı günü geldi çattı. 23 Kasım Cuma gününe özel düzenlenen “Black Friday” (Kara Cuma) Türkiye’ye “efsane”si, “süper”i, “beklenen”i, “şahane”si, “hızlı”sı ve “hayırlı”sı gibi bir birinden farklı isimlerle geldi. İşte Türkiye’deki e-ticaret siteleri ve perakendecilerin ‘Kara Cuma’ya alternatif 'Cuma’ kampanyaları ve indirimleri… Habertürk’ten Necdet Çalışkan’ın haberi...

 • Amazon Türkiye’de moda işine de girdi

  Teknoloji, 13 Kasım 2018

  Amazon Türkiye’de moda işine de girdi

  Yaklaşık 2 ay önce Türkiye’de e-ticarete başlayan ABD’li Amazon, online dükkanında moda mağazası da açtı. Amazon.com.tr Ülke Müdürü Sam Nicols, “Önümüzdeki aylarda, faaliyetlerimizi geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

 • Hadi ipucu sorusu ve cevabı 11 Kasım!

  Gündem, 11 Kasım 2018

  Hadi ipucu sorusu ve cevabı 11 Kasım!

  Hadi ipucu sorusu Instagram hesabı üzerinden duyuruldu. Hadi ipucu sorusu bugüne özel saat 11.11'de canlı olarak yayınlanacak yarışma için, "İnternette açılan ilk alışveriş sitelerinin ne zaman faaliyete başladığını biliyor musunuz?" olarak açıklandı. Hadi ipucu sorusu yanıtı haberimizde

 • Fırtınadan kaçarken kabileyi yakaladı!

  Yaşam, 08 Kasım 2018

  Fırtınadan kaçarken kabileyi yakaladı!

  Brezilyalı fotoğrafçı, Amazonların üstünde helikopterin fırtına yüzünden yeni bir rotaya geçmesiyle dünya ile hiçbir bağlantısı olmayan grubu yakın plandan görüntüledi

 • Yandex CEO'su: Türkiye'de bu soruyu hiç sevmiyorum!

  Teknoloji, 07 Kasım 2018

  Yandex CEO'su: Türkiye'de bu soruyu hiç sevmiyorum!

  Brand Week Istanbul etkinliğine katılan Yandex'in kurucusu ve CEO'su Arkady Volozh, "Türkiye’de yatırım yapmak istiyoruz ama bizim asıl amacımız, burada tüketici hizmetleri sunmak. Mesela araç paylaşımı İstanbul’da yok" dedi.

 • Borsa düştü! 2 günde 19 milyar dolar kaybetti

  İş-Yaşam, 30 Ekim 2018

  Borsa düştü! 2 günde 19 milyar dolar kaybetti

  Jeff Bezos, geçen sene eylül ayında 81 milyar dolar servetini bu yılın eylül ayında 160 milyar dolara çıkararak dünyanın açık ara en zengini olmuştu. Bu süreçte Amazon'un değeri de 1 trilyon doları geçmişti. Öte yandan NASDAQ'da yaşanan düşüş ve Amazon hisselerinin son 2 günde yüzde 14 düşmesiyle Jeff Bezos'un serveti 19 milyar eridi. Amazon'un son 1 aydaki kaybı da yüzde 24'ü buldu ve e-ticaret devinin değeri 750 milyar dolara indi

 • İnternetten alışveriş için 'ses' yeterli olacak

  Teknoloji, 28 Ekim 2018

  İnternetten alışveriş için 'ses' yeterli olacak

  Yeni nesil akıllı hoparlörler, sesli asistan özellikleri sayesinde birçok pratik bilgiye kolayca erişim sağlıyorlar. Eğlence özellikleriyle de öne çıkan bu cihazların yaratacağı bir değişim de internetten alışverişin yakın gelecekte sesli yapılacak olması.

 • 7 yılın türbülansı 200 milyar doları sildi!

  Teknoloji, 25 Ekim 2018

  7 yılın türbülansı 200 milyar doları sildi!

  ABD borsalarındaki kayıplar en çok teknoloji şirketlerini sarstı. Apple, Amazon, Google, Microsoft, Facebook ve Netflix, bir günde 205 milyar dolar kaybetti.

 • Hepsinin ortak noktası neden İran? İşte yanıtı!

  Teknoloji, 24 Ekim 2018

  Hepsinin ortak noktası neden İran? İşte yanıtı!

  Twitter, eBay, Uber, Intel, Facebook, Amazon, Tinder, Dropbox ve daha da fazlası... Hepsinin ortak yönü ya kendisi ya da ailesi İran’dan ABD'ye göç edenler tarafından yönetiliyor olması. İşte Tahran veya Tebriz'den çıkıp, California'daki Silikon Vadisi'nde yer alan teknoloji devlerine adını yazdıran İranlılar...

 • Amazon çalışanlarından patronlarına çağrı

  Teknoloji, 18 Ekim 2018

  Amazon çalışanlarından patronlarına çağrı

  450’den fazla Amazon çalışanı, şirketin kurucusu ve CEO'su Jeff Bezos’a mektup yazdı. "Yüz tanıma yazılımımızı emniyet güçlerine vermekten vazgeçin!" denilen mektupta çalışanlar, CIA ve FBI için veri madenciliği yapan şirketle de ilişkilere son verilmesi çağrısı yaptı.

 • Meğer evlere casusunu sokmuş!

  Teknoloji, 17 Ekim 2018

  Meğer evlere casusunu sokmuş!

  Sosyal ağ Facebook’un geçen hafta tanıttığı görüntülü sohbet cihazı Portal, kişisel bilgilerin güvenliği tartışmalarını yeniden alevlendirdi. Kamera ve mikrofon sistemleriyle donatılan cihazla toplanan kullanıcıların bilgileri, reklamlarda kullanılabilecek.

 • Algoritmalar cinsiyetçi, çünkü yapanlar erkek

  Dünya, 15 Ekim 2018

  Algoritmalar cinsiyetçi, çünkü yapanlar erkek

  Amazon işe alımlarda kullandığı yapay zeka cinsiyetçi çıktı diye programı iptal etmiş. Etik bir davranış ama cinsiyet değil liyakata göre tasnif yapan algoritmaya ulaşmak bugünkü şartlarda zaten mümkün değil. Çünkü yeni teknoloji de erkek egemen; cinsiyetçi ve ırkçı bilinç ya da bilinçaltını yazılıma aktaran, yapay zekaya işini öğretenler onlar. Teknolojide kadınlar olmadığı sürece bu kısır döngü daha da derinleşecek. Geleceğin öğrenen makineleri dünyayı tamamen erkek kafasıyla şekillendirecek. Amazon’un insan kaynakları probleminin de ötesinde Google’ın ırkçı ve cinsiyetçi bütün marifetleri ortaya çıktığı halde hayatımızı aynı algoritmayla ‘motorize’ etmeye devam ediyor. Peki bu sadece Google’ın suçu mu? Yoksa kabahat, Google’ın bulduğu içeriği yükleyen insanlarda mı? Habertürk yazarı Ayşe Özek Karasu yazdı

 • Amazon'un yapay zekası kadınları yok saydı!

  Teknoloji, 10 Ekim 2018

  Amazon'un yapay zekası kadınları yok saydı!

  ABD’li Amazon’un iş alımlarını otomatik hale getirmek için geliştirdiği yapay zeka programının, kadınlara karşı ayrımcılık yaptığı belirlendi. Mühendisler sistemi elden geçirdi ama yapay zekaya güvenemeyince, program iptal edildi.  

 • Amazon’a Türkçe öğretecek eleman aranıyor

  Teknoloji, 09 Ekim 2018

  Amazon’a Türkçe öğretecek eleman aranıyor

  Türkiye e-ticaret pazarına geçen ay adım atan ABD’li Amazon, yapay zeka destekli sanal asistanı Alexa ekibinde çalışacak eleman arıyor. İstanbul’da çalışacak olan yazılım mühendisi, otomatik konuşma tanıma ve doğal dil anlama çözümleri geliştirecek.

 • Facebook, kendi kamerasıyla evlerimize girecek

  Teknoloji, 08 Ekim 2018

  Facebook, kendi kamerasıyla evlerimize girecek

  Sosyal ağ Facebook, ev içi akıllı asistan pazarına Portal adını verdiği ürünle girdi. Facebook’un yapay zeka destekli cihazları Portal ve Portal + kullanıcılara akıllı kamera ve ses teknolojisiyle görüntülü görüşme yaptıracak.

 • İnternet devlerine karşı ortak vergi adımı

  Teknoloji, 08 Ekim 2018

  İnternet devlerine karşı ortak vergi adımı

  Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, internet devlerinin Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerde elde ettikleri gelir üzerinden vergilendirilmesine ilişkin Almanya ile yıl sonuna kadar bir çözüm bulacaklarını belirtti.

 • ABD’ye bununla sızmışlar!

  Teknoloji, 05 Ekim 2018

  ABD’ye bununla sızmışlar!

  Çinli ajanların, Çin ordusunun tasarladığı pirinç tanesi boyutundaki mikro çiplerle ABD’nin önde gelen 30 şirketinin sunucularına sızdığı iddia edildi. Gündeme bomba gibi düşen bu iddianın ardından, bu mikroçiplerin yerleştirildiği anakartları tedarik eden Super Micro’nun hisseleri bir günde yüzde 41 çakıldı.

 • eBay’den Amazon’a ağır suçlama

  Teknoloji, 04 Ekim 2018

  eBay’den Amazon’a ağır suçlama

  Dünyanın iki büyük online satış platformu Amazon ile eBay, deyim yerindeyse, birbirine girdi. eBay, Amazon’u kendi iç mesajlaşma sistemine girip, satıcılarını çalma girişiminde bulunduğunu iddia etti.

 • Netflix’e AB ayarı geldi

  Teknoloji, 02 Ekim 2018

  Netflix’e AB ayarı geldi

  Avrupa Parlamentosu, internet üzerinden yayın yapan Netflix, Amazon ve YouTube gibi şirketlere yüzde 30 oranında Avrupa içeriği şartı getirilmesini onayladı.

 • Amazon Alibaba'nın tahtına göz dikti!

  Alışveriş, 29 Nisan 2015

  Amazon Alibaba'nın tahtına göz dikti!

  Amerikan merkezli e-ticaret sitesi Amazon, işletmelerin ihtiyaçlarını karşılayacak olan 'Amazon Business'ı tanıttı.

 • Amazon'dan inanılmaz yenilik

  Teknoloji, 30 Kasım 2015

  Amazon'dan inanılmaz yenilik

  Amazon'un ilk kez dünyaya kazandırdığı drone'lu taşımacılıkta yeni soluk Amazon Prime Air'le geliyor

 • Hindistan'dan Amazon'a 'bayraklı paspas' tepkisi: Eğer ürünü geri çekmezseniz...

  Dünya, 12 Ocak 2017

  Hindistan'dan Amazon'a 'bayraklı paspas' tepkisi: Eğer ürünü geri çekmezseniz...

  Hindistan Dışişleri Bakanı Swaraj, Amazon'un satışa sunduğu Hindistan bayraklı paspasa sert tepki göstererek, ürünün kaldırılmaması durumunda Amazon çalışanlarına vize verilmeyeceğini söyledi

 • Amazon.com gözünü Denizli'ye dikti

  İş-Yaşam, 21 Eylül 2017

  Amazon.com gözünü Denizli'ye dikti

  Dünya e-ticaretinin önde gelen şirketlerinden Amazon.com'un Avrupa lokasyonundan alım heyeti, Türk ev tekstili ürünlerini incelemek üzere Denizli'ye geldi.

 • 1 trilyon dolarlık şirket yarışı: Apple mı, Amazon mu?

  BBC, 03 Ocak 2018

  1 trilyon dolarlık şirket yarışı: Apple mı, Amazon mu?

  Bu yıl dünya tarihinde ilk kez bir şirketin 1 trilyon dolarlık değere ulaşması kuvvetle muhtemel. Ancak hangi şirketin bu unvanı elde edeceği konusu hâlâ net değil. Piyasa uzmanlarına göre en yakın adaylar Amazon ve Apple.

 • Amazon ABD'de ilk kasasız süpermarketi açtı

  BBC, 22 Ocak 2018

  Amazon ABD'de ilk kasasız süpermarketi açtı

  Şirket, nasıl alışveriş yapacağımızı etkileyebilecek devrimsel bir adım attı. Amazon, ABD'nin Seattle kentinde ilk kasasız süpermarketi açtı.

 • Trump'tan Amazon'a eleştiri

  İş-Yaşam, 29 Mart 2018

  Trump'tan Amazon'a eleştiri

  ABD Başkanı Trump, Amerikalı e-ticaret devi Amazon'u sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla eleştirdi

 • Trump Amazon'u eleştirmeye devam ediyor

  Dünya, 03 Nisan 2018

  Trump Amazon'u eleştirmeye devam ediyor

  Son günlerde sık sık Amazon'u hedef alan açıklamalarda bulunan ABD Başkanı Donald Trum, bugün yaptığı sosyal medya paylaşımında eleştirilerinde haklı olduğunu belirtti

 • Amazon FBA ve FBM Ticareti Nedir? Nasıl Yapılır?

  Teknoloji, 02 Haziran 2018

  Amazon FBA ve FBM Ticareti Nedir? Nasıl Yapılır?

  Günümüzün dijital dünyasında e-ticaretin büyük bir önemi olduğu şüphe götürmez bir gerçek. E-ticaretin son dönemde dikkat çeken yöntemlerinden birisi de dünyanın e-ticaret devi Amazon'da satış yapma imkanı sunan FBA (Fulfillment by Amazon - Amazon tarafından ikmal) ve FBM (Fulfillment by Merchant - Tüccar tarafından ikmal) programları. FBA ve FBM programlarıyla para kazanmak mümkün mü, nelere dikkat etmeli?

 • Amazon ırkçıların Nazi temalı ürünler satarak para kazanmasına göz yummakla suçlanıyor

  BBC, 10 Temmuz 2018

  Amazon ırkçıların Nazi temalı ürünler satarak para kazanmasına göz yummakla suçlanıyor

  Alışveriş sitesi Amazon, yeni yayınlanan bir araştırmaya göre Nazi temalı ürünlerin satışına izin vererek ırkçıların ve nefret gruplarının para kazanmasına aracılık ediyor. Amazon ise bu tür kural ihlallerine karşı hızlı bir şekilde harekete geçtiklerini söylüyor.

 • Amazon, Türkiye'de tüketicilere neler sunuyor?

  Teknoloji, 19 Eylül 2018

  Amazon, Türkiye'de tüketicilere neler sunuyor?

  Dünyanın en büyük online alışveriş sitesi Amazon Türkiye'de resmen faaliyetlerine başladı. Bu sabahtan itibaren Türkiye'de e-ticarete başlayan Amazon, Türk tüketicilere neler sunuyor? Alışverişe başlamadan bilmeniz gereken her şeyi bir araya topladık. Habertürk'ten Necdet Çalışkan'ın haberi...