Son Dakika

Mahkeme Haberleri, Güncel Mahkeme haberleri ve Mahkeme gelişmeleri

 • Manukyan'ın dev mirasına 16 talip

  Gündem, 11 Ağustos 2018

  Manukyan'ın dev mirasına 16 talip

  2001 yılında vefat eden eski vergi rekortmeni, genelev patroniçesi Matild Manukyan’ın genelev gelirleri, 220 ticari taksi, 486 taşınmaz, hisseler, dövizler ve banka hesaplarından oluşan dev mirası için 16 kişi “biz de ortağız” diye tereke davası açtı. Davacılar, dev mirasın kaldığı Kerope Çilingir’in ise Matild Manukyan’ın oğlu olmadığını iddia etti

 • Kapıları tekmeleyen eski sevgiliye uzaklaştırma

  Gündem, 10 Ağustos 2018

  Kapıları tekmeleyen eski sevgiliye uzaklaştırma

  Trabzonlu O.K., eski sevgilisi F.U. adlı kadını evinin kapısını tekmeleyip tehdit ettiği gerekçesiyle polise şikayet etti. Ayrıca uzaklaştırma istedi. Gencin talebini değerlendiren aile mahkemesi F.U. adlı kadının bir ay süreyle şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama veya küçük düşürücü söz ve davranışlarda bulunmaması kararı alırken bunu ihlal ederse hapis cezası verileceğine hükmetti.

 • Mahkeme cezayı bozuldu!

  Gündem, 09 Ağustos 2018

  Mahkeme cezayı bozuldu!

  Son dakika... İstinaf mahkemesi, yerel mahkemenin lise öğrencisini otobüste taciz eden sanığa verdiği 3 yıl hapis cezasını az buldu. Tacizin "sarkıntılık" olmadığını açıklayarak kararı bozan mahkeme, "çocuğa cinsel istismar"dan ceza verdi. Böylece 3 yıl olan hapis cezası 8 yıla yükseldi

 • Ankara Garı katliamı davasında karar çıktı

  Gündem, 03 Ağustos 2018

  Ankara Garı katliamı davasında karar çıktı

  Son dakika... Ankara Garı önünde 100 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısı davasında, 9 sanık 101'er kez ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırıldı. İlk duruşması 7 Kasım 2016'da yapılan davada bugüne kadar 54 celse görülmüştü.

 • Karısının gece yarısı yaptıklarını gördü çılgına döndü

  Gündem, 02 Ağustos 2018

  Karısının gece yarısı yaptıklarını gördü çılgına döndü

  İstanbul'da 7 yıllık çift 'fazla temizlik' yüzünden mahkemelik oldu. Her gün evi temizlediği ve eşyaların yerini değiştirdiği için tartıştığı eşi Kübra B.'ye kafa attığı ve 'Seni gebertirim' dediği ileri sürülen Fatih B.'nin 'eşe karşı basit yaralama ve tehdit' suçundan bir buçuk yıla kadar hapsi istendi.

 • Mahkemeden kameraya iptal!

  Gündem, 30 Temmuz 2018

  Mahkemeden kameraya iptal!

  Muğla 2. İdare Mahkemesi, Bodrum Şoförler Odası tarafından açılan dava sonucunda Muğla Büyükşehir Belediyesi UKOME Kurulu'nun aldığı "taksilere görüntülü ve sesli kamera takılması" kararını iptal etti

 • Facebook hissedarları soluğu mahkemede aldı!

  Teknoloji, 30 Temmuz 2018

  Facebook hissedarları soluğu mahkemede aldı!

  Geçtiğimiz günlerde Facebook'un borsada tek günde yaşadığı 120 milyar dolarlık kayıp tarihe geçmişti. Büyük kayıp yaşayan hissedarlar Mark Zuckerberg'e ve şirketin finans müdürüne yanıltıcı ifadeler vermekten dolayı dava açtı

 • Böyle koca dehşeti görülmedi!

  Gündem, 25 Temmuz 2018

  Böyle koca dehşeti görülmedi!

  Ev hapsi, işkence, darp… Tüm bunlar Başkent’te yaşandı. 35 yaşında ve üç çocuk annesi kadına dehşet dolu günler yaşatan 39 yaşındaki eski koca tutuklandı. Cani kocanın mahkemedeki savunması ise hayrete düşürdü. 'Ben yapmadım' diyen kocanın o ifadeleri şöyle; "Evdeki maşayı ocakta kızdırdım ve bu maşa ile kendisini cezalandırmasını istedim. O da kızgın haldeki maşa ile kendisini yaktı. Serbest bırakılmayı talep ederim ”

 • Flaş gelişme... Her iki taraf da karara itiraz etti!

  Gündem, 23 Temmuz 2018

  Flaş gelişme... Her iki taraf da karara itiraz etti!

  Mahkemenin verdiği hapis cezasına iki taraftan da itiraz geldi! İzmir'de karıştığı trafik kazasında aynı aileden 3 kişinin ölümüne neden olan yazar-senarist Emrah Serbes'e verilen 13 yıl 4 ay hapis cezasına, kazada hayatını kaybeden ailenin avukatları tarafından az bulunarak temyize götürüldü. İzmir Bölge Adliye Mahkemesi'ne verilen temyiz dilekçesinde kararın usul ve yasalara aykırı olduğu belirtildi. Kendisine verilen hapis cezasını çok bulan Emrah Serbes'in de avukatı aracılığı ile kararın bozulması ve yargılanmanın tekrar yapılması için İzmir Bölge Adliye Mahkemesi'ne başvurduğu öğrenildi.

 • O cani bu kez mahkemeyi birbirine kattı

  Gündem, 19 Temmuz 2018

  O cani bu kez mahkemeyi birbirine kattı

  Bursa’da Güllü Yurtoğlu’nu evlendiği gecenin sabahında 16 bıçak darbesiyle öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Metehan Yurtoğlu hakim karşısına çıktı. Sanık Yurtoğlu duruşmada jandarmanın arasından sıyrılarak, şahitlik yapan abisine saldırdı. Zanlının cinayeti 1 yaşındaki yeğeninin gözleri önünde işlediği öğrenildi.

 • Demirtaş'ın tutukluluk haline devam kararı

  Gündem, 18 Temmuz 2018

  Demirtaş'ın tutukluluk haline devam kararı

  Son dakika... Eski HDP lideri Selahattin Demirtaş'ın yargılandığı dava görüldü. Bugünkü duruşmada tutukluluk halinin devamına karar verildi

 • İşte Sedat Peker kararının gerekçesi!

  Gündem, 16 Temmuz 2018

  İşte Sedat Peker kararının gerekçesi!

  Üsküdar'da 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde yaptığı konuşmada, "Suç işlemeye alenen tahrik etmek" suçundan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Sedat Peker'in beraatına karar veren mahkemenin gerekçeli kararında 'Kendince ifa ettiği, anılan bu sözleri sarf ettikten sonra herhangi bir şiddet içerikli olay ya da eylemin de baş göstermediği anlaşılmakta' denildi.

 • Karısını aldattığını duruşmada itiraf edip, özür diledi

  Gündem, 12 Temmuz 2018

  Karısını aldattığını duruşmada itiraf edip, özür diledi

  Antalya'da, 'Sende ölüm büyüsü var' diyerek, bir aileyi 2 milyon TL dolandırdığı, ayrıca 'cin çıkarma' seansları düzenleyerek, birçok kişiden haksız kazanç sağladığı suçlamasıyla tutuklu yargılanan Tali Yüksel Yeşilot, duruşmada eşi Öznur Yeşilot'u aldattığını itiraf etti, "Karımdan özür diliyorum" dedi.

 • Tartışmalı bölgede yıkımlar geçici olarak durduruldu

  Dünya, 06 Temmuz 2018

  Tartışmalı bölgede yıkımlar geçici olarak durduruldu

  İsrail Yüksek Mahkemesinin, Kudüs'ün doğusundaki Han el-Ahmer bölgesinde yıkımların geçici olarak durdurulması için ihtiyati tedbir kararı aldığı belirtildi. Bölgedeki yıkımların 11 Temmuz'a kadar durdurulduğu öğrenildi

 • "Magandaların yolu açıldı!"

  Gündem, 04 Temmuz 2018

  "Magandaların yolu açıldı!"

  Bartın'da, otomobiliyle kaldırımda yürüyen 23 yaşındaki üniversite öğrencisi Burcu Duran'a çarparak, ölümüne neden olan 21 yaşındaki sürücü Uğur Kalaycı'ya, 3 yıl hapis cezası verildi. Mahkeme heyeti, sanığın duruşmadaki 'iyi hali'ni göz önünde bulundurarak, cezanın 2 yıl 6 aya indirilmesine hükmetti.

 • Ünlü yazarın katili her şeyi planladı, pişmanlık bile göstermedi!

  Gündem, 03 Temmuz 2018

  Ünlü yazarın katili her şeyi planladı, pişmanlık bile göstermedi!

  "Melekler ile Yaşamak" adlı kitabın yazarı ve yaşam koçu Beki İkala Erikli'yi öldürdüğü gerekçesiyle Sinem Koç'u "Tasarlayarak kasten öldürmek" suçundan indirim uygulamadan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptıran mahkeme heyeti, gerekçeli kararını açıkladı. 10 sayfalık gerekçeli kararda sanık Sinem Koç'un, Beki İkala Erikli'yi öldürmeye karar verdikten sonra eylemi gerçekleştirmiş olması dolayısıyla öldürme eylemini tasarlayarak gerçekleştirdiği hususunda tam bir vicdani kanıya varıldığı belirtildi. Kararda, sanığın, maktül Beki İkala Erikli'yi öldürmesine ilişkin basın huzurunda açıklama yaptığı ve gerçekleştirdiği eylemden dolayı herhangi bir pişmanlık göstermediği vurgulandı.

 • Mahkemeden selam yasağı

  Gündem, 30 Haziran 2018

  Mahkemeden selam yasağı

  Ankara'da yıllardır birbiriyle anlaşamayan iki komşu için mahkemeden ilginç bir karar çıktı. Kavgalı komşulara mahkemeden 'birbirinize selam vermeyin' dedi ayrıca komşulardan birine balkon yasağı getirildi.

 • Davetliler fotoğraf çekince düğün iptal oldu

  Gündem, 30 Haziran 2018

  Davetliler fotoğraf çekince düğün iptal oldu

  Düğün salonlarında anlaşmalı fotoğrafçı haricinde başkasına çekim izne verilmemesi bir çifti perişan etti. Pistte oynayan yakınlarının fotoğrafını çeken davetlilere kızan salon işletmecisi, müziği kesip ışıkları kapatınca olanlar oldu.

 • Dehşetin ardından ilk kez yüz yüze...

  Gündem, 29 Haziran 2018

  Dehşetin ardından ilk kez yüz yüze...

  Eşini sokak ortasında defalarca bıçakladı, 'cinnet geçirdim' dedi. Zeytinburnu'nda 10 yıllık eşi Sedef V.'yi sokak ortasında defalarca bıçaklayarak yaraladığı gerekçesiyle "Eşi kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan 20 yıla kadar hapis istemiyle tutuklu yargılanan Tuncer V. olay günü eşinin kendisine hakaret ettiğini ve yüzüne tükürdüğünü iddia ederek "Meyve bıçaklarıyla eşime vurdum. Çünkü kendimi kaybetmiştim, cinnet geçirdim" dedi.

 • Mahkeme kararını tanımayan bankaya kasa haczi!

  Haberin Var Mı?, 24 Mayıs 2015

  Mahkeme kararını tanımayan bankaya kasa haczi!

  Banka, mahkeme kararını tanımadı; tüketici banka kasasını açtırıp parayı aldı

 • Mahkeme heyeti, kararı bozan Yargıtay’ı eleştirdi

  Gündem, 08 Şubat 2016

  Mahkeme heyeti, kararı bozan Yargıtay’ı eleştirdi

  argıtay’ın bozma kararının ardından yeniden yapılan yargılama sonucunda mahkeme oybirliğiyle kararında direndi

 • MHP'den mahkeme süreciyle ilgili açıklama

  Gündem, 11 Nisan 2016

  MHP'den mahkeme süreciyle ilgili açıklama

  MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanvekili Yücel Bulut, MHP Genel Merkezi'nde mahkeme süreci ile ilgili basın toplantısı yaptı

 • Mahkeme süreci devam ediyor

  Enerji, 17 Mayıs 2016

  Mahkeme süreci devam ediyor

  Rus enerji şirketi Gazprom’un, 5 farklı şirketle doğalgaz fiyatlarıyla ilgili mahkeme sürecinin devam ettiği bildirildi

 • Mahkeme, Suriyeli hırsızı ilanla arıyor!

  Gündem, 28 Mayıs 2016

  Mahkeme, Suriyeli hırsızı ilanla arıyor!

  Çaresiz kalan mahkeme, gazete ilanı yoluyla tebligat yapılmasına karar verdi

 • 3 yıllık hukuk mücadelesi bitti, mahkeme kararını verdi

  Gündem, 03 Temmuz 2016

  3 yıllık hukuk mücadelesi bitti, mahkeme kararını verdi

  Türk Hava Yolları kabin amirinin Japonya'da otel odasında hayatını kaybetmesine, mahkeme "İş kazası" dedi

 • Mahkeme Mavi Marmara anlaşmasını araştıracak

  Gündem, 20 Eylül 2016

  Mahkeme Mavi Marmara anlaşmasını araştıracak

  Mahkeme, Türkiye ile İsrail arasında imzalanan antlaşmanın yürürlüğe girip girmediğinin araştırılmasına, sonuca ulaşılamaması durumunda anlaşmanın yürürlüğe girip girmediğinin ilgili yerlerden sorulmasına karar verdi

 • Trump, Yüksek Mahkeme üyeliğine adayını açıkladı

  Dünya, 01 Şubat 2017

  Trump, Yüksek Mahkeme üyeliğine adayını açıkladı

  ABD Başkanı Trump, Yüksek Mahkeme üyeliğine Neil Gorsuch'u aday gösterdi

 • Pakistan'da mahkeme binası önünde bombalı saldırı!

  Dünya, 21 Şubat 2017

  Pakistan'da mahkeme binası önünde bombalı saldırı!

  Pakistan'da yerel mahkeme binası önünde art arda bombalar patladı. Saldırganlar ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıkarken, saldırılarda şimdiye kadar 5 kişi hayatını kaybetti

 • Mahkeme cezayı iptal etti! "Kural ihlal edilebilir"

  Gündem, 30 Mayıs 2017

  Mahkeme cezayı iptal etti! "Kural ihlal edilebilir"

  Mahkeme hakimi kararında, "Zorunluluk şartlarının oluştuğu, bu itibarla kesilen idari para cezasının hukuka uygun olmadığı anlaşıldı" diyerek trafik cezasını iptal etti

 • Korkunç olayda mahkeme kararını verdi!

  Gündem, 10 Ekim 2017

  Korkunç olayda mahkeme kararını verdi!

  Mahkeme, hafriyat kamyonu şoförü Erdal Yavuz'u 3 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırdı

 • Mahkeme Başkanı'ndan FETÖ sanığına 'Şov yapma' tepkisi

  Gündem, 19 Şubat 2018

  Mahkeme Başkanı'ndan FETÖ sanığına 'Şov yapma' tepkisi

  15 Temmuz darbe girişiminin Aydın çatı davasının görülmesine devam edildi. 'İl imamı' olduğu öne sürülen Abubekir K'nin savunması sırasında, Mahkeme Başkanı tepki gösterdi. Sanık K'nin, "O zamanki devlet, devlet değil miydi? Yoksa şimdiki devlet mi devlet." sözleri üzerine Mahkeme Başkanı, "Savunmanı yap, şov yapma" diyerek tepki verdi

 • Terör örgütü PKK adına sözde mahkeme iddiasına 4 gözaltı

  Gündem, 01 Mart 2018

  Terör örgütü PKK adına sözde mahkeme iddiasına 4 gözaltı

  Adana'da terör örgütü PKK adına sözde mahkeme kurduğu ve bir kişiyi önce tutukladığı sonra da itirafçı oldu diyerek Van'a sürgün ettiği iddia edilen 4 kişi yakalandı

 • Mahkeme başkanından FETÖ sanığı eski generale tepki!

  Gündem, 03 Nisan 2018

  Mahkeme başkanından FETÖ sanığı eski generale tepki!

  FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili sürdürülen ana davada eski 1. Ordu Harekat Yarbaşkanı Tuğgeneral Eyyüp Gürler'in savunmasına mahkeme başkanı tepki gösterdi

 • İlginç anlar! Mahkeme başkanı bu yanıtı verdi

  Gündem, 09 Mayıs 2018

  İlginç anlar! Mahkeme başkanı bu yanıtı verdi

  Son dakika haberi... Fadıl Akgündüz'ün de aralarında olduğu 7 kişinin yargılandığı davada, müştekilerden Mustafa Azgün, "Ben ayrıca sanığa (Fadıl Akgündüz) başka bir cezanın da verilmesini istiyorum. Kendisinin sakalının kesilmesini, sarığının, cübbesinin çıkartılmasını, dini sohbet vermesinin yasaklanmasını istiyorum." dedi. Bunun üzerine mahkeme başkanı, "Bizim böyle bir ceza verme durumumuz yok. Siz de her sakallıya inanmayın" şeklinde yanıt verdi

 • Mahkeme Ece için aynı tazminata hükmetti

  Gündem, 22 Mayıs 2018

  Mahkeme Ece için aynı tazminata hükmetti

  İstanbul Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünde okuyan 22 yaşındaki Ece Turhan, 22 Ocak 2009'da İstiklal Caddesi'nde arkadaşları ile gezerken üzerine bir iş hanının beşinci katından 250 kiloluk cam düştü. Mahkeme, Turhan'a 2.2 milyon TL tazminat verilmesi kararı verdi. Karar İstinaf Mahkemesi'ne götürüldü. İstinaf Mahkemesi kararı bozdu. Mahkeme yeniden tazminata hükmetti

 • Trump, Yüksek Mahkeme adayını açıkladı!

  Dünya, 10 Temmuz 2018

  Trump, Yüksek Mahkeme adayını açıkladı!

  ABD Başkanı Donald Trump, Yüksek Mahkeme üyeliği için adayının Washington DC Temyiz Mahkemesi Yargıcı Brett Kavanaugh olduğunu duyurdu. Kavanaugh'un Kongreden onay alması durumunda Cumhuriyetçi başkanların aday gösterdiği isimler Yüksek Mahkeme'de sayı olarak üstünlüğünü korumaya devam edecek

 • Trump, 'Başkan görevdeyken cezai soruşturmadan muaf olmalı' diyen yargıcı Yüksek Mahkeme'ye aday gösterdi

  BBC, 10 Temmuz 2018

  Trump, 'Başkan görevdeyken cezai soruşturmadan muaf olmalı' diyen yargıcı Yüksek Mahkeme'ye aday gösterdi

  ABD Başkanı Donald Trump, Yargıç Brett Kavanaugh'u ülkenin en yüksek yargı organı olan Yüksek Mahkeme'ye aday gösterdi. Eski başkanlardan George W. Bush'un danışmanlığını yapan Kavanaugh 2009'da ABD Başkanlarının görevde bulundukları sırada cezai soruşturmalardan muaf olmalarını istemişti.