Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Dünya Video yayınladı: Kadirov'un sağlık durumu kötüye mi gidiyor?
    1

    Rusya Devlet Başkanı Putin'e Ukrayna Savaşı'nda desteği ile bilinen Çeçenistan lideri Kadirov'un sağlık durumuna yönelik pek çok iddia ortaya atılmıştı.

    2

    46 yaşındaki liderin hasta olabileceği yönünde aylardır spekülasyonlar dönüyordu.

    3

    Kadirov'un son dönemde görüldüğü etkinliklerde yüzünün oldukça şiş olduğu gözlerden kaçmamış bu da hastalık iddialarını alevlendirmişti.

    4

    Pazar günü Kadirov, Telegram kanalında iki video yayınlayarak iddialara yanıt verdi.

    5

    Videolarda yağmurlukla dolaşırken görülen Kadirov "İnternette gerçeği yalandan ayırt edemeyen herkesin yürüyüşe çıkmasını, biraz temiz hava almasını ve düşüncelerini toparlamasını şiddetle tavsiye ediyorum. Yağmur harika bir şekilde canlandırabilir" diye konuştu.

    6

    Videoların ne zaman kaydedildiğini bilinmese de sosyal medyada Çeçen liderin komada olduğuna dair iddiaların ardından gelmesi dikkat çekti.

    7

    PUTIN'DEN KADİROV'A KORGENERAL RÜTBESİ

    Düşmanlarına karşı sık sık 'ortaçağ' işkenceleri uygulamakla suçlanan Kadirov, Kremlin liderine olan bağlılığından dolayı "Putin'in asla sahip olmadığı oğul" olarak anılıyor.

    8

    The Times'ın geçtiğimiz aylarda Rus medyasına dayandırdığı habere göre, Ukrayna'daki mücadelesi ve desteği nedeniyle Vladimir Putin'in, Ramazan Kadirov'a korgeneral rütbesi verdiği belirtilmişti

    * Haberin görselleri Associated Press'ten ve Kadirov'un Telegram hesabı Kadyrov_95'ten servis edilmiştir.

    Haberi Hazırlayan: İrem Kuşoğlu

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ