Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması
Kuzey Güney dizisinin yıldızlarından Buğra Gülsoy, dizideki gerilimli hallerini ve tiyatro oyunu Pragma'daki katil rolünü Adamintown dergisine anlattı. Gülsoy, hayatının dizi seti, tiyatro ve ev arasında geçtiğini söylerken, bundan sonra hikayesini ve karakterini sevdiği dizilerde yer almaya devam edeceğini ifade ediyor.

Dizi ile birlikte tiyatro yapmanın çok zor olduğundan bahsedilir ya, geyik mi bu?
Zor tabi ama oyuncu olarak başkasının tiyatrosunda oynuyorsan daha zor olmalı. Biz kendi tiyatromuzu kurduğumuz için Serhat (Teoman),Emre (Erkan) ve ben kendi kararlarımızı kendimiz veriyoruz, bu işleri kolaylaştırıyor. Birlikte Get Tiyatro frubunu kurduk ve hepimize uyan salı gününde oyunumuzu oynuyoruz. Bizim avantajımız bu. Bir de Serhat'la aynı dizide olduğumuz için sorun olmuyor, tatil günleri birlikte ayarlanıyor.Bir oyunun oturması için ne kadar süre geçmesi gerekiyor. Ne kadar sonra gözü kapalı oynayabiliyorsunuz artık?
Her zaman bunu söylerim, bir oyuncu için karakter çalışması aslında provalarda başlıyor. Oyun çıktığı zaman karakter oturmuş olarak çıkıyor. Yaklaşık 5 oyunla da iyice oturmuş oluyor. 10 oyundan sonra sürekli kopyala-yapıştır yapıyorsun. Diziye benzemiyor tabii, dizide her hafta senaryo geliyor ve yeni bir şeyler çekiliyor. Ya da sinema filmi çekerken de karakterin tüm anelizlerini yapıp önceden tasarlıyorsun. Tiyatroda her oyunda farklı şeyler kullanabiliyorsun ama karakterin iyice çıkmış oluyor.

Arkadaş grubunun yaptığı tiyatrolar revaçta mı bu ara yoksa bana mı denk geliyor?
Evet öyle bir durum var. Tiyatro değişiyormuş gibi geliyor bana. Klasik tiyatrodan çıkıp gerek oyunculuğuyla gerek senaryosuyla daha gerçek bir tiyatro oluşuyor. Seyirci de sinemaya daha çok yaklaşan bu tiyatrodan hoşlanıyor.Dört gün dizi çekimi bir gün tiyatro derken aklını boşaltmak için ne yapıyorsun kalan günlerinde? Tatil günleri hafta sonuna denk geliyor mu mesela?
Hafta sonlarım dizi çekimiyle dolu. Bu yüzden kalan günlerimde evde kalmayı tercih ediyorum. Evcimenimdir zaten, iyi geliyor.

Buraya gelirken internette hakkında yapılan yorumları okudum da insanların yarısı gözlerine ve kaş yapına, yarısı da gülüşüne hayran. Özellikle kaş yapın için yazılan güzellemelerin dozajı bir hayli fazlaydı. Nereden bu kaşın gözün temeli?
Dedemin göz yapısını almışım, oradan geliyor.

Fatmagül'deki karakterin biraz içliydi öyle değil mi? Ağlama sahnelerin olmuştu, hatırlıyorum da...
Vural daha duygusaldı evet. Yaptığı kötü bir şeyden sonra vicdan azabı duyan bir gençti. İnişleri çıkışları vardı hayatında. Güney gibi sert yerleri yoktu, romantikti diyebiliriz hatta. Kötü şeyler yapıyor, vicdan azabı duyduğu için de ağlıyordu...

Balık burcu olman gözü yaşlı sahneleri çekmende kolaylık sağlıyor olabilir mi?
Evet duygusalım o doğru ama Güney de aslında iyi bir karakter. Ama hırsları gözüne perde inmesine sebep olmuş bir şekilde. Ben onlar kadar uçlarda yaşamıyorum duygusallığımı.Kıvanç Tatlıtuğ birkaç yıldır sarışın erkekleri öne çıkarmışken sen esmer atağını başlatmış oldun. Güzel bir çekişme yaşanıyor aranızda.
Dizinin konusunun Kuzey ve Güney'e ait olmasından kaynaklanıyor bu. Kuzey'in yükselişi Güney'in inişi, Güneyin Yükselişi Kuzey'in inişi şeklinde olaylar gelişiyor. Kıvanç yakışıklı bir adam olmasının yanı sıra çok da iyi bir oyuncu, ben inanılmaz keyif alıyorum Kıvanç'la oynamaktan. Bunun da çok büyük etkisi vardır. En başından beri ağabey-kardeş ilişkisi yaşar gibi, en duygusal sahnelerimizde de, bağırma çağırma sahnelerimizde de çok yükseliyoruz.

Fatmagül'ün Suçu Ne ve ardından Kuzey-Güney, bu kadar önemli adımlardan sonra bir sonraki kararın nasıl olur, hiç düşünüyor musun?
Hikayesini ve karakterini sevdiğim dizilerde oldum hep, bundan sonra da öyle olacağım.

Güney'in bir psikopat yönü var öyle değil mi?
Var tabii, çekiciliği orada. Bundan sonraki işimde bu durumdan sıyrılıp başka bir karaktere girmeyi tercih ederim. Sinemada da seçimlerimi farklı karakterler arasından seçtim.

Tamamen ters köşe yapıp bir komedi dizisinde oynamak ister miydin?
Tabii, çok istiyorum komedi yapmak ama gerçekten komedi çok zor. Bence komedinin asıl işi senaryosunda. Durumun yarattığı komikliğin yansıtıldığı bir komedide oynamayı çok isterim.

Bence oldukça komiksin, bu yüzden sordum.
Teşekkürler, yakın arkadaşlarım da öyle söyler, bir komedi dizisinde olmalısın derler. Sonraki oyunumuzun komedi olmasını istiyoruz tiyatroda. Bir kara komedi.

Mimarlık okudun şu anki hayatına ne gibi bir katkısı olmuştur?
Evet okudum hem de çok severek. Mezun olmadan önce tiyatro oynamaya başlamıştım açıkçası, bu yüzden tiyatroya geçtim. Bilemiyorum belki de 10 sene sonra tekrardan mimarlik yapmaya başlayabilirim. Hatta aynı zamanda mimarlık yapmaya başlayabilirim. Mimarlık kendi kendini geliştiren bir meslek, sürekli takip etmeniz gereken bir meslek, biliyorum çok uzak kaldım ama ileride yapmak istiyorum. Sonuçta bir sanat eğitimi aldık. Çizim, kompozisyon, matematik eğitimi aldık. Mimari düzeyde fotoğraf bilgisi, grafik bilgisi öğrendik. Bunların hepsi oyunculukla uzak olmayan şeyler. O yüzden mimarlık kesinlike besledi beni.

Ne giyiyorsun gündelik hayatında daha çok?
Renkli çoraplarım çok vardır. Örgü kazakları severim. Yazın da bol bol tişört ve jean. Canvas pantolonları çok seviyorum. Jean giyeceksem de dar giyerim ama asla skinny değil. Gardırobumdaen çok tişört vardır, siyah ve beyaz, geniş yakalı. Pantolonlarımın paçasını kısalttım bu sene. Ben çok alışveriş sevmiyorum ama Allah'tan Nilüfer'le (Gürbaş) internetten sipariş veriyoruz.  Neredeyse birkaç saatte evine geliyor zaten.

BAKMADAN GEÇME