Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Sağlık Protez bacağına kavuşacağı günü heyecanla bekliyor

    Antalya'da geçirdiği iş kazasının ardından kangren olan bacağı kesilen Musa Eksilme'yi, bir hayırseverin 32 bin liralık protez bacağı alacağını taahhüt etmesi üzerine yeniden yürüyebilme heyecanı sardı.

    Çatı izolasyon ustası 30 yaşındaki Eksilme'nin 3 yıl önce spiral makinesinin kesmesi sonucu kopan sağ bacağı, yapılan müdahalenin ardından yerine dikildi.

    Eksilme'nin gerçekleştirilen 13 ameliyata rağmen tedavisi mümkün olmayan ve kangrene dönüşen bacağı yaklaşık 7 ay önce kesildi.

    Arkadaşları ve komşularının yardımıyla geçinen talihsiz adamın yeniden ayağa kalkabilmesi için gerekli olan protez bacağın alınması konusunda, sanatçı Haluk Levent'in yaptığı yardım çağrısı sonucu umut ışığı doğdu.

    REKLAM

    MUSA ARTIK YÜRÜYECEK

    Eksilme'nin durumundan haberdar olan Haluk Levent, sosyal medyadan, "Musa'nın 4 çocuğu var. Birkaç ay önce bacağı kesildi. Çalışamıyor. Çocuklarına bakması lazım. Haydi ona protez bacak taktıralım. Ölçümler yapıldı. Kim 32 bin lirayı protez firmasına gönderirse ben de onu bir tiyatroya götüreceğim" paylaşımında bulundu.

    Kısa sürede binlerce beğeni alan ve paylaşılan mesajın ardından yeni bir açıklama yapan Levent, "Musa artık yürüyecek, çalışacak ve 4 çocuğuna bakabilecek çünkü benim iş insanı gönlü güzel dostum var. İyi bir adam. Aradı ve pazartesi protez firmasına ücreti yatıracağını söyledi" ifadelerini kullandı.

    Levent'in bu paylaşımının ardından eşi ve 4 kız çocuğuyla gecekonduda yaşayan Eksilme, tekrar yürüyeceği günlerin heyecanını yaşamaya başladı.

    Eksilme, çatı izolasyonu yaptığı sırada spiral makinesinin elinden fırlayarak bacağını kestiğini söyledi.

    REKLAM

    Yerine dikilen bacağından çok sayıda ameliyat geçirdiğini anlatan Eksilme, "Allah komşularımdan razı olsun, onların yardımlarıyla geçiniyoruz. Bu zamana kadar dostlarım, iş ve hastanedeki diğer arkadaşlarım yardımcı oldular. Allah kimseyi bu durumlara düşürmesin. Çocuklarım için ayakta duruyorum. Yoksa psikolojik durumum çok kötü. Allah, Haluk Levent'ten binlerce kez razı olsun, ne muradı varsa versin" diye konuştu.

    Eksilme, kazadan önce hiç ilaç kullanmayan bir kişiyken, geçirdiği ameliyatlar ve bünyesinde çıkan çeşitli hastalıklar nedeniyle onlarca ilaç kullanan bir insan haline dönüştüğünü kaydetti.

    Engelli maaşının henüz bağlanmadığı için maddi gelirlerinin olmadığını aktaran Eksilme, hayırseverlerden çocukları için destek beklediğini dile getirdi.

    "HEP BUGÜNÜ BEKLİYORDUK"

    Musa Eksilme'nin eşi Fetiye Eksilme de Haluk Levent'in kısa bir süre önce hayatını kaybeden annesine Allah'tan rahmet dileyerek, "Hep bu günü bekliyorduk. Gerçekten maddi gücümüz olmadığı için protez bacağı takamadık. Allah razı olsun inşallah Haluk Levent ağabeyin desteğiyle eşim kalkıp yürüyebilir, bir işe girebilir" dedi.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ