Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Sağlık "Sağlık Bakanımızın Selamını Getirdik" projesiyle hastalar evlerinde ziyaret edilecek

    İzmir'de başlarında doktorların bulunduğu ekipler, ev ve iş yerlerinde ziyaret ettiği vatandaşların sağlıkla ilgili sorunlarına çözüm arıyor.

    İl Sağlık Müdürlüğü, hazırlanan "Sağlık Bakanımızın Selamını Getirdik" adlı proje kapsamında doktor, hemşire ve sağlık memurunun yer aldığı bir ekip oluşturdu. İzmir'in 30 ilçesi ve bin 51 mahallesinde uygulanmaya başlayan proje kapsamında 450 bin kişiye ulaşılması hedefleniyor.

    Çat kapı ev ve iş yeri ziyaretleri yapan ekipler, önce mini sohbetin ardından bu kişilerin veya aileden herhangi birinin sağlıkla ilgili yaşadığı problemi olup olmadığını soruyor.

    İl Sağlık Müdürü Bediha Salnur, İzmir'deki yaşlı nüfusun Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu hatırlattı.

    REKLAM

    Kentte yaşayan vatandaşların sağlıklı yaşlanması ve onların her zaman yanında olduklarını göstermeye çalıştıklarını belirten Salnur, şöyle konuştu:"Sağlık Bakanlığı, hayata geçirdiği koruyucu ve tedavi edici sağlık uygulamaları ve aile hekimliği sistemiyle zaten halkın her zaman yanında. Belki atladığımız yaşlılarımız, engellilerimiz ve gebelerimiz olabilir. Vatandaşımız belki sağlık konusunda ilave sıkıntıları vardır. Onlara ziyaretlerimizde 'Sağlık bakanımızın selamını getirdik, sizin için ne yapabiliriz' diye soruyoruz."

    Salnur, bir hafta boyunca kent genelinde 15 bin vatandaşa ulaştıklarını, evde hızlı ve kolay tedavi etmenin yanı sıra onların sağlık alanında yaşadıkları sıkıntılarla ilgili de yardımcı olduklarını vurguladı.

    İZMİRLİLERDEN PROJEYE DESTEK

    Sağlık ekiplerinin Güzelbahçe'deki pazar yerinde ziyaret edip tansiyonunu ölçtüğü 68 yaşındaki Gülizar Şahin ise "Gerçekten şaşırdım, sağlık sorunlarımı anlattım beni bilgilendirdiler. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin." dedi.

    Doktorlara, hastalığıyla ilgili bilgiler verdiğini dile getiren Osman Kandemir de, "Sağlık ekibi ayağıma kadar geldi, çok hoşuma gitti. Kendilerinden Allah razı olsun her zaman bekliyoruz." diye konuştu.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ