Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Isparta'da yalnız yaşadığı öğrenci evinde mutfak tüpünden sızan gazdan zehirlendikten sonra 'Spastik Tetrapleji Hastalığı'na yakalanan ve vücudunun boyundan aşağısı felç olan 21 yaşındaki Tuğçe Kınay Türk, fizik tedavi için Samsun'a götürülecek.

Benzer kaderi paylaştığı koruyucu annesi Gülsüm Kabadayı'nın bakımını üstlendiği ve kamuoyunda 'Umut bebek' olarak tanınan asıl kimliği belirlenemeyen genci ziyarete giden Tuğçe Kınay Türk ile annesi Nilüfer Yılmaz, Umut'un da tedavi için Samsun'a gideceğini öğrenince mutlu oldu. Birlikte fotoğraf çektiren Gülsüm Kabadayı ve Nilüfer Yılmaz ile çocukları Tuğçe Kınay Türk ve Umut, sağlıklı günlerde de bir arada olabilmeyi temenni etti.

Antalya'da Gülsüm Kabadayı'nın 5 yıldır bakımını üstlendiği yatalak 'Umut' isimli gencin ve üniversite eğitimini alırken, Isparta'daki öğrenci evinde mutfak tüpünden sızan gazdan zehirlenerek, engelli kalan Tuğçe Kınay Türk'ün tedavisini, Samsun'daki özel fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi, hiçbir ücret almadan karşılayacak.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN ÖZEL YATAK

Antalya Büyükşehir Belediyesi, SDÜ Jeoloji Mühendisliği Bölümü'nde okurken Spastik Tetrapleji Hastalığı'na yakalanan 21 yaşındaki Tuğçe Kınay Türk'e, hasta yatağı bağışladı. Bu konudaki haberlerin gazetelerde yayınlanması üzerine durumdan haberdar olan yetkililer, Tuğçe'nin yardımına koştu.

Yetkililerinin daveti üzerine Samsun'daki Fizik Tedavi Merkezi'ne gideceklerini söyleyen Tuğçe'nin annesi Nilüfer Yılmaz, şunları söyledi:

"Geçirdiği talihsiz kaza sonrasında yatağa bağımlı kalan kızımın tedavi sonrasında yeniden hayata tutunacağına inanıyorum. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin kızıma verdiği yatakla rahat edeceğini düşünürken, gazetelerde çıkan haberlerden etkilenip bizi arayan yetkili Sevim Taşkelek, tüm tedavi masraflarını karşılayacaklarını bildirdi. Bu, bizim için rüya gibi bir ödül oldu. Kızım kendini ifade edebiliyor. Tedavi sonrasında sorunlarının daha da azalacağına inanıyorum."

UMUT DA SAMSUN YOLCUSU

Antalya'da, 5 yıl önce geçirdiği trafik kazası sonucu felç olup bilincini yitiren, hastane görevlilerince 'Umut' adı verilen, uyruğu ve kimliği saptanamadığı için kendisine 'Mustafa Öz' adına kimlik çıkartılan gence koruyucu annelik yapan Gülsüm Kabadayı, yetkililerin iki ay kadar önce de kendilerini arayarak, Umut'un tedavisini ücretsiz üstlenmek istediklerini bildirdiklerini anımsattı.

Özel bir izik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi, Samsun Hastanesi İşletme Koordinatörü Sevim Taşkelek ve Fizyoterapist Haris Begoviç'in, Umut'u Samsun'daki tedavi merkezine götürmek istediklerine değinen Gülsüm Kabadayı, Umut'un fizik tedavi için Samsun'a gitmesine ilişkin bürokratik işlemlerin tamamlandığını belirtti.

Sağlık Bakanlığı ve Antalya Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nün tedavi için gerekli izinleri verdiğini kaydeden Gülsüm Kabadayı, kısa süre sonra Samsun'daki fizik tedavi merkezine gidebileceklerini aktardı.
 
DHA