Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

 

HACAMAT’A YOĞUN İLGİ Hızla popüliretesi artan Doğal tedavi yöntemlerinin en tesirlisi, en faydalısı Hacamat artık Türkiye’de hızla yayılmaya başladı.

 Hacamat Dernek Başkanı Süleyman Gök , 2009 yılında Hacamat uygulayanların sayısı kendisi dahil 10-15 kişi iken şimdi kayıtlı ve profosyonel eğitimli 3bin kişinin uygulama yaptığını söylüyor.

 

HACAMAT NEDİR? Hacamat doğal tedaviyöntemlerinin en  faydalısıdır. Hacamat kan ile alakalı tüm hastalıklara faydalıdır.

 

HACAMAT ‘ın FAYDALARI; Tansiyon ,migren, başağrısı, bel ve omuz ağrıları başta, fibromiyalji , epilepsi, unutkanlık, stres, dikkat dağınıklığı başta olmak üzere kan ile alakalı tüm hastalıklara çok faydalıdır.

 

Modern tıpta yüksek tansiyon ve migren  çaresi olmayan hastalıklar diye tarif edilir. Düzenli hacamat ve diğer doğal yöntemlerden faydalanarak tansiyondan iyileşenlerin oranı %90 oranında olduğunu söyleyen Süleyman Gök HacamatTedavisi’nin yasallaşması gerektiğine dikat çekiyor.

 

HACAMAT YASAL OLSUN; isteyen herkes bu mesleği öğrenip hijyenik koşullarda herkese  uygulama imkanı verilsin diyen dernek başkanı Süleyman gök; Türkiye SGK 1 günde ilaçlara 50 milyon TL harcıyor. Hacamat yasal olduğunda bu harcanan rakam %90 azalacağı gibi yurtdışına fütursuzca savrulan israf edilen vergilerimizde kendi halkımızın cebinde kalacaktır.

 

HACAMAT KURSU;  Hacamat Derneği katkılarıyla İstanbul’da  Ftr . Omuz Uzman Dr. Levent Demiralp tarafından  her ay düzenli olarak verilen Hacamat kurusuna talepler çok yoğun.

 

Hacamat Derneği İstanbul ve Ankara şubelerinde hastalara danışmanlık yapan Hacamat Derneği Genel sekreteri Ftr. Uzman Dr. Levent Demiralp, 10 yıllık hekim olduğunu ve hastalarını artık öncelikle Hacamat ile tedavi etmeye çalıştığını, başta Tansiyon, migren, kronik başağrısı, belağrıları, panik atak gibi rahatsızlıklarda çok başarılı sonuçlar aldığını söyledi.

 

Hacamat Derneği Genel Sekreteri Dr. Levent Demiralp , Hacamat mesleğini isteyen herkesin öğrenebileceğini , Türkiyenin acilen sağlık bakanlığı onaylı ara eleman  Hacamat Teknisyenleri yetiştirmesi ve bunun altyapısının oluşturulmasının her yönden ülkemize katkı sağlayacağını belirttiler.

Ankara ve İstanbulda Hacamat Dernek kliniğinde hasta danışmanlığı da yapan Dr. Levent Demiralp kan ile alakalı tüm hastalıklara hacamatın çok faydası olduğunu; hiçbir sağlık problemi olmayan, sağlıklı olan herkesin sağlığını koruma  amaçlı asgari yılda 3 veya 4 kez hacamat yaptırmalarının bağışıklık sistemini kuvvetlendireceğini ilave etti.

HACAMAT KİTABI; Alanında Türkiye ‘de ve Dünya’da ilk olup, Hacamat Dernek başkanı Süleyman Gök tarafından hazırlanan kitabın  ilk baskısı 2 yıl önce basıldı. 2 yıl içersinde 16 ‘ncı baskıya ulaşan ‘Hacamat’ Kitabı Hacamat  yaptırmak isteyenlerin A’dan Z’ye merak ettiği her şeyi içerdiği gibi mesleği uygalayanlar içinde bir rehber niteliğinde.

 

Hacamat’da Hijyen ve profosyonellik; Türkiye ve Avrupa genelinde Hacamat Uygulayan bin kadar Hacamat Uzmanı yetiştirdiğini söyleyen Dernek Başkanı Süleyman Gök Derneğimizden Eğitim almış Uzmanlara güvenle hacamat  yaptırabileceklerini belirtti.