Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan tecrübeli futbolcu, Galatasaray'ın galibiyetini değerlendiremeyeceğini belirterek, "Sahada yaşananlar bizim için, burada oynayanlar için, Türk futbolu için tamamen bir utanç gecesiydi. Tamamen böyle adlandırmak lazım" dedi.

Sarı-kırmızılı takımın bu şekilde galibiyete ihtiyacı olmadığını vurgulayan Bosingwa, şöyle konuştu:

"Galatasaray'ı canı gönülden tebrik etmek isterdim. Galatasaray saygıyı hak eden, çok iyi oyunculardan kurulu ve iyi futbol oynayabilen bir takım. Galatasaraylı oyuncuları, onları ayırmak lazım. Onların hiçbir suçu yok. Olayların buraya gelmesine neden olan kişiler maalesef bir utanç yaşattılar. Bizim bir kulübümüz var. İnsanların bu kulübe saygı göstermesi gerekiyor. Trabzonspor armasına saygı göstermesi gerekiyor. Maalesef bugün bunları hiç yapmayan ve bunlarla alakalı hiçbir şekilde adım atmayan olaylar izledik."

Yedikleri ikinci golün ardından rakibe hiçbir baskı yapmamalarıyla ilgili soruyu yanıtlayan bordo-mavili oyuncu, şunları söyledi:

"Futbol bu ülkede insanlar için bir eğlence, bir şov. Buraya gelen insanlar keyif almak isterler. Herhalde gördüklerinden keyif almadılar. Maçın seyri gerçekten çok farklı şekilde değişti. O dakikadan sonra içimizden bu yapılanlara çok fazla karşılık vermek gelmedi. Profesyonel insanlarız, gelen insanlara güzel ve adil bir şov izlettirmek istiyoruz. Maalesef bunu göremediler. Soyunma odamızda maçtan sonra olaya isyan edenler, olayın şokunu yaşayan arkadaşlarımız var. Bunun bu şekilde olması bizim için de çok şaşırtıcı."