Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa Takımı ilk yarıyı geride kapatınca futbolcuları tokatlamış

    Meysuspor, 2016-2017 futbol sezonunda, Kayseri İdmanyurdu ile karşılaştı. Vali Muammer Güler Stadı'ndaki karşılaşmanın ilk yarısını 3-1 geride tamamlayan Meysuspor'un futbolcularına, teknik direktör Halit Kurt soyunma odasında tepki gösterdi. Kurt, öfkesini alamayarak, oturan futbolcuları tek tek tokatlayıp, hakaret yağdırdı.

    Soyunma odasındaki şiddetin görüntüleri, 3 yıl sonra ortaya çıktı. Takımdaki bir futbolcu tarafından çekildiği tahmin edilen görüntü, sosyal medyada yayımlandı. Görüntüyü izleyenler, halen görevde olduğu öğrenilen teknik direktör Kurt'a büyük tepki gösterdi.

    'ASLA KABUL EDEMEYİZ'

    Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Musa Soykarcı, "Olay üç yıl önce yaşanmış. Her ne zaman yaşanırsa yaşansın böyle bir olayı kınıyoruz. Futbolculara yapılan bu davranışı asla kabul edemeyiz. Federasyon olarak detaylı açıklama yapacağız" dedi.

    REKLAM

    Öte yandan, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici'yi arayarak, bilgi aldığı öğrenildi.

    Karşılaşmayı Meysuspor'un 5-3 kazandığı bildirildi.

    "TOKATA DEĞİL, KÜFÜRE TAKILDIM"

    Teknik direktör Halit Kurt olayla ilgili olaran Fanatik'e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

    Bir müsabakada. 3 yıl önceye ait bir video. İlk yarıyı 3-1 mağlup durumda giriyoruz. BBir ailenin yatak odası nasıl gizemliyse, bir teknik direktör için de soyunma odası da mahrem. Yeri gelir böyle tokat atılabilir. Olmasa daha iyi. Bu her maçta olmuyor. Şimdi mesela okulda öğretmenler tokat atamıyor. Disipline edemiyor ve günümüz ortamındaki sosyoloji bozukluğuna bakın. Benim öğretmenim mesela bana vursun, talebeyken, niye vurmasın? Yaramazlık yapıyorsam, hoca sus diyorsa susmuyorsam suçluysam vuracak. 'Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir; tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir' Dayak cennetten çıkmadır. Biz Türk toplumuyuz. Örf, adet ve geleneklere bağlı insanlarız. Bu anlamda bir öğretmen gerektiğinde öğrencisine tokat atmalı. O iki kelime küfür beni rahatsız etti. Ben tokattan ziyade küfüre takıldım aslında. Zaten onun için özür dileyeceğim. Tokat için değil...

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ