Deniz dibinde pişti oynadılar
Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde 6 dalgıç, deniz altında iskambil kağıtlarıyla pişti oynadı
![](https://im.haberturk.com/2016/02/22/1199470_cfc46dc451afb5ea65bbaf5b86ba7dbe_640x640.jpg)
Dalgıç ve sualtı rehberi 30 yaşındaki Önder Diktaş ile dalgıçlar Taylan Güleryiz ve Ahmet Şanlı, dalış için 40 kişilik grupla Fethiye Körfezi'ne tekneyle 45 dakika mesafedeki Dalyan Koyu'na gitti.
![](https://im.haberturk.com/2016/02/22/1199470_6184ee2f22e6e40c58e739d5a61f35eb_640x640.jpg)
Hazırlıkların ardından 5 metre derine inen dalgıçlar, dalış grubuyla bir süre su altını keşfetti. Dalış bölgesinde sualtı zenginliklerini inceledikten sonra bir grup üyesi, su altında pişti oynamayı teklif etti.
![](https://im.haberturk.com/2016/02/22/1199470_23888f803b13d35aad4a08a690da0390_640x640.jpg)
Fethiye'ye tatil için gelen gencin isteğini geri çevirmeyen dalgıçlar suyun 5 metre altında iskambil kağıtları dağıtarak pişti oynadı. Oyun sırasında sudaki akıntı dalgıçları zorladı.
![](https://im.haberturk.com/2016/02/22/1199470_03606ad9f2067b8a53435751a3eb6f2f_640x640.jpg)
Dalmaya gelen grup üyelerinden su altında pişti oynama talebi gelince kabul ettiğini belirten Önder Diktaş, "Koya gittiğimizde arkadaşlar su altında pişti oynamak istedi.
![](https://im.haberturk.com/2016/02/22/1199470_26cc8b5b13c06b4f8b672de2940bbe9e_640x640.jpg)
20- 25 dakika gezindikten sonra pişti oynadık. Amacımız Türkiye'de ve dünyada dalışı tanıtmak. Dalış çok az tanınıyor. Bunu aşmak istiyoruz" dedi. (DHA)