Adapazarı'nda kendisini taciz eden 2 çocuk babası doktor H.G.'yi çantasındaki gizli kamerayla görüntüleyen N.Ö. adlı kadın hasta ile bu görüntüleri "Tacizci doktor yakalandı" başlığıyla yayımlayan televizyon kanalı, doktora tazminat ödemeye mahkûm edildi. Yargıtay, doktorun taciz görüntülerinin kayda alınmasını ve yayımlanmasını özel hayata saldırı olarak değerlendirdi.
İstanbul Başsavcılığı, yayın nedeniyle suç duyurusunda bulunan doktorun başvurusunu reddetti. Doktor, bunun üzerine televizyon kanalı ve N.Ö. aleyhine 12 bin YTL'lik tazminat davası açtı.
Doktorun hastasının bacaklarını ve göğüslerini okşadığına, muayene parası istemediğine dikkat çeken İstanbul 6. Asliye Hukuk Mahkemesi de tazminat istemini reddetti.
Yargıtay 4. Hukuk Dairesi, oyçokluğuyla bu kararı bozdu. Kararda, bir kişinin eylemi hukuka aykırı bile olsa, konuşmalarının ve görüntüsünün gizli kamerayla kaydedilmesinin tıpkı yasadışı telefon dinlemeleri gibi özel hayata saldırı niteliği taşıdığı belirtildi. Yerel mahkeme ilk kararında direndi.

'Fail ödüllendiriliyor'
Son sözü söyleyen Yargıtay Hukuk Genel Kurulu ise televizyon kanalı ve N.Ö.'nün tazminat ödemesini kararlaştırdı.
Karara muhalif kalan Yargıtay üyesi Mehmet Uyumaz, tacize uğrayan kadının tazminatla cezalandırılmasının failin ödüllendirilmesi ve cesaretlendirilmesi anlamını taşıdığını, bunun hukukla bağdaşmadığını kaydetti.