ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Muharrem ÇAĞLAR- Turan ARSLANOĞLU / AHT

Atatürk'ün emriyle 1926'da kurulan, başkanları arasında İkinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün de bulunduğu Anadolu Kulübü'nün yakınındaki Prince Otel'de geçen hafta yaşanan bir darp olayının görüntülerine Habertürk ulaştı. Anadolu Kulübü başkanlık seçimi için Büyükadaya'ya giden muhalif üyelerin kaldığı Prince Otel'in işletme müdürü Bekir İpek ve 3 çalışanın darpedildiği görüntülerde, Anadolu Kulübü İşletme Müdürü Gürkan Akbay ve beraberindeki 7 kişinin otelin girişindeki saldırı anları yer aldı.

Otelin güvenlik kamerası görüntüleri çalışanların iddiasını doğruladı. Görüntülere göre akşam saatlerinde içeriye giren kalabalık grup içindeki bir kişi silahını çekiyor. Diğerleri ise otel personeline saldırmaya başlıyor. Çıkan arbedede otel personeli olduğu belirtilen 4 kişi silahlı zorbalardan feci şekilde dayak yiyorlar.

İFADE VERDİLER
Güvenlik kamerasının saniye saniye kaydettiği saldırı görüntülerini polise teslim eden Bekir İpek'in şikayeti üzerine aralarında Anadolu Kulübü İşletme Müdürü Gürkan Akbay'ın da bulunduğu 7 kişi ifade verdi. Karakola giden İpek ifadesinde Anadolu Klübü başkanlık seçimi için gelen muhalifleri ağırladıkları için otelin Belediye görevlileri tarafından 19 Şubat'ta mühürlendiğini söyledi.

İpek yaşananları şöyle anlattı: "Saat 20.30 sıralarında konuşmak için Anadolu Kulübü'nü aradım. Gürkan Bey nerede olduğumu sordu. Ben de otelde olduğumu söyledim. 'Bekle geliyorum' dedi. 10 dakika sonra Gürkan Bey yanında 7 kişiyle otele geldi. İçlerinden dördü hiçbir şey söylemeden üzerime saldırdı. Gürkan'ın şahıslara 'Vurun' diye bağırdığını duydum. Otel çalışanları Köksal Kaya, Uğur Tütüneker Karaca ve Kemal Can yardım etmeye çalıştı. Şahıslar onları da dövdü. Bizi dövenlerin arasındaki Mazhar Algün, Köksal Kaya'nın başına tabanca kabzasıyla vurdu. Gelen bir kişinin elinde tabanca gördüm. Otele de zarar verdikten sonra gittiler."

Silahlı baskın yapan saldırganların güvenlik kamerası görüntüleri ve şikayetçi olunmasına rağmen savcılık talimatı ile serbest bırakıldıkları öğrenildi. Bekir İpek ise saldırganlalrın cezalandırılıncaya kadar olayın peşini bırakmayacağını söyledi.

  • atatürk
  • büyükada
  • dehşet
  • güvenlik kamerası
  • ismet inönü
  • otel
  • silahlı saldırı

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(11)
Kalan karakter : 2000