Son Dakika
YEREL HABERLER
ANTALYA
Bakan Çavuşoğlu'dan, Yunanistan Dışişleri Bakanına FETÖ çıkışı
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu-Yunanistan Dışişleri Bakanı Georgios Katrougalos ortak basın toplantısı
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu:
"Kimin darbeci olduğunu bilemeyiz diyorsun ama askeri kıyafet içindeki 8 hain askeri helikopter ile ülkenize kaçmıştır. Hükümetiniz de bunu kabul etmiştir. Bunların iadesi mümkündü"
"Doğu Akdeniz'de ve Kıbrıs etrafındaki hidrokarbon rezervlerinin görüşmeleri gündeme geldi, Türkiye'yi dışlayarak bir yere varılmayacağını Dışişleri Bakanı olarak bir kez daha vurgulamak isterim"
"Türkiye kendi alanlarında haklarını tabi ki kullanacak. KKTC'nin haklarını garanti olarak muhafaza görevi vardır. Bu uluslararası hukuktan kaynaklı yetkidir. Garanti konusu çağ dışı değildir"
Yunanistan Dışişleri Bakanı Georgios Katrougalos:
"Türkiye’nin AB üyesi olması hem Türk halkının hem AB hem de Yunanistan’ın menfaatine olacaktır"
"Kıbrıs konusunda uluslararası hukukun uygulanmasından yanayız, artık çağ dışı bir yöntem olan garantiler konusunun saf dışı kalmasından yanayız"
"Bu darbeciler hem Yunanistan darbecileri barındırmaz. Kim darbeci kim terörist bunun kararını hukuk devletlerinde adalet, hukuk veriyor. 8 kişiye baktığımız zaman bu konuyla ilgili yargı bir karara vardı. Yunanistan hükümeti olarak buna müdahale etme konusunda anayasal hakka sahip değiliz"
21 Mart 2019 Perşembe, 15:00 İHA

Bakan Çavuşoğlu'dan, Yunanistan Dışişleri Bakanına FETÖ çıkışı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu-Yunanistan Dışişleri Bakanı Georgios Katrougalos ortak basın toplantısı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: "Kimin darbeci olduğunu bilemeyiz diyorsun ama askeri kıyafet içindeki 8 hain askeri helikopter ile ülkenize kaçmıştır. Hükümetiniz de bunu kabul etmiştir. Bunların iadesi mümkündü" "Doğu Akdeniz'de ve Kıbrıs etrafındaki hidrokarbon rezervlerinin görüşmeleri gündeme geldi, Türkiye'yi dışlayarak bir yere varılmayacağını Dışişleri Bakanı olarak bir kez daha vurgulamak isterim" "Türkiye kendi alanlarında haklarını tabi ki kullanacak. KKTC'nin haklarını garanti olarak muhafaza görevi vardır. Bu uluslararası hukuktan kaynaklı yetkidir. Garanti konusu çağ dışı değildir" Yunanistan Dışişleri Bakanı Georgios Katrougalos: "Türkiye’nin AB üyesi olması hem Türk halkının hem AB hem de Yunanistan’ın menfaatine olacaktır" "Kıbrıs konusunda uluslararası hukukun uygulanmasından yanayız, artık çağ dışı bir yöntem olan garantiler konusunun saf dışı kalmasından yanayız" "Bu darbeciler hem Yunanistan darbecileri barındırmaz. Kim darbeci kim terörist bunun kararını hukuk devletlerinde adalet, hukuk veriyor. 8 kişiye baktığımız zaman bu konuyla ilgili yargı bir karara vardı. Yunanistan hükümeti olarak buna müdahale etme konusunda anayasal hakka sahip değiliz"