Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
Ormanlık alanda kaybolan iki kız kardeş bulundu!
0:00 / 0:00
DHA

İstanbul'dan anneleriyle birlikte memleketleri Bartın’ın Kaman köyüne gelen Pelin Kaya (9) ve kardeşi Şeyda Kaya (7), babaanneleri Fethiye Kaya ile birlikte fındık bahçesine gitti.

2 kardeş öğle saatlerinde 3 kilometre uzaklıktaki köydeki eve gitmek için yola çıktı. DHA'nın haberine göre; akşam saatlerinde köye dönen babaanne torunlarının eve gelmediğini görünce durumu jandarmaya bildirdi.

Köye jandarma, AFAD, Batı Karadeniz Telsiz ve Radyo Amatörler Derneği üyeleri geldi. Jandarma ısı algılayan termal drone ve iz takip köpeği ‘Pati' ile arama yaptı. Köylüler de arama çalışmalarına katıldı.

2 KIZ KARDEŞ YANGIN KULESİNİN ALTINDA UYURKEN BULUNDU

Bartın'ın Kaman köyünde saat 13.00 sıralarında ormanlık alanda kaybolan Pelin ve Şeyda Kaya kardeşler ekiplerin aramaları sonucu bulundu.

Ailenin haber vermesi üzerine akşam arama başlatan ekipler, saat 01.30 sıralarında iki kardeşi kayboldukları fındık bahçesinden 5 kilometre uzaklıktaki yangın gözetleme kulesinin altında uyurken buldu.

12,5 saat sonra bulunan çocuklardan gelen mutlu haber ile aile büyük sevinç yaşadı. Kardeşlerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenilirken, eve geldikleri sırada yönlerini kaybetikleri öğrenildi.

Sağlık kontrolünden geçirilen iki kardeş, sonrasında ailelerine teslim edildi.

Bu haberin seslendirmesi Voiser tarafından yapılmıştır.