9 günlük Ramazan Bayramı tatilinin başlamasıyla birlikte yüz binlerce insan hem bayram ziyareti hem de tatil için yola çıktı. Trafiğin durma noktasına geldiği otoyolda, araç içlerinde saatlerce kalan vatandaşlar 30 dereceyi aşan sıcaklıkta zor anlar yaşadı. İstanbul-Bursa Otoyolu ile Bursa-İzmir Karayolu'nun bağlandığı noktadan başlayan kilometrelerce araç kuyruğu oluştu 

TEM OTOYOLU'NDA YOĞUNLUK ARTTI 

Dün akşam saatlerinde TEM Otoyolu Kocaeli kesimi Ankara istikametinde başlayan araç yoğunluğu saatler ilerledikçe daha da arttı.

 Bu sabah saatlerinden itibaren TEM Otoyolu’nda Derince ve İzmit kesimlerinde trafik kilitlendi. Gültepe Tüneli ve Bekirdere Rampasında ulaşımın 3 şeritten 2 şeride düşmesi nedeniyle yaklaşık 10 kilometrelik araç konvoyu oluştu. Araçlar yaklaşık 20-30 kilometre hızla ilerlerken, bazen ise dura kalka ilerledi. TEM Otoyolu Ankara istikametinin yanı sıra D-100 Karayolu Ankara istikameti ve Gölcük-Yalova arasındaki yolda da yoğunluk yaşandı.

BOLU DAĞI GEÇİDİNDE YOĞUNLUK 

9 günlük Ramazan Bayramı tatilinin başlamasıyla yola çıkan vatandaşlar, Anadolu Otoyolu'nun Bolu Dağı-Düzce kesiminde, özellikle Ankara yönünde yoğunluğa neden oldu.

Trafiğin en fazla arttığı 1, 2 ve 3. viyadükler ile Bolu Dağı Tüneli arasındaki yolda yoğunluktan dolayı araçlar yavaş ilerlerken, trafik ekipleri de sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

Araç arızaları ve küçük çaplı kazalar nedeniyle zaman zaman trafik durma noktasına geliyor. Ring halinde bulunan ekipler de bu bölgelere çekiciler yönlendirerek yolu kapatan araçları hızla kaldırmaya çalışıyor.

Polis ekipleri de araçları arızalanarak yolda kalan sürücülerin bulundukları bölgelerde, kazalara sebebiyet vermemek için işaretleme çalışması yürütüyor.

Yolda özellikle emniyet şeridinde duran veya buradan ilerlemeye çalışan sürücülere cezai işlem uygulanıyor.

Yoğunluk yaşanacağı düşünülen bayram sabahına kadar emniyet şeridi konusunda uygulamalar devam edecek.

Araç yoğunluğunun günün ilerleyen saatlerinde daha da artması bekleniyor.

Bu arada, bölgedeki trafik yoğunluğu drone ile görüntülendi.