Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Politika CHP'li Haluk Koç: AK Parti yüzde 40'ın altına indi

    Koç, yazılı açıklamasında, Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl ve milletvekili adaylarının da katılımıyla ilçe gezilerini başlattıklarını bildirdi.

    Bu kapsamda Nallıhan, Çayırhan, Beypazarı, Ayaş ve Güdül'e gittiklerini ifade eden Koç, 50 gün boyunca kavga üzerine değil, tüm toplumsal kesimlere yönelik projeleri odak alan bir kampanya yürüteceklerini vurguladı.

    Seçmene, "Hazırlanın, Türkiye'de yeni bir dönem başlıyor" mesajını verdiklerini aktaran Koç, "Biz ne yapacağız, her kesimden vatandaşa ne vaat ediyoruz? Gündemimizde bunlar var. Tarım için, işçi için, işsiz için, köylü için, ne yapacağımızı 1,5 ay boyunca anlatacağız. Biz pozitif bir kampanya yürüteceğiz" değerlendirmesini yaptı.

    Kendilerine "kaynağı nerede bulacaksınız?" sorusunun yöneltildiğini anımsatan Koç, şunları kaydetti:

    "İktidarımızda israf olmayacak, kaçak saray olmayacak, milyonlarca yurttaşımız bin liranın altında bir gelirle geçim yükü altında ezilirken, saraylarda bin liralık varaklı bardaklarla yandaşlar ağırlanmayacak. Kamu ihaleleri yandaşa, partizana peşkeş çekilmeyecek. Kısacası CHP, ülkeyi halkın beklentileri doğrultusunda yönetecek. Bizim yönetimimizde hiç kimseyi kayırmayacağız da dışlamayacağız da. Ben parti sözcüsü olarak VİP torpil listesini açıkladım. Vatandaşın çocukları KPSS sınavında ter dökerken AKP yandaşlarının sınavsız şekilde ballı devlet kadrolarına nasıl atandıklarını bir bir izah ettim. Bir de baktık hiçbirinin yüzü kızarmadı, hiçbiri utanmadı. Tüm anketler AKP'nin hızla eridiğini tespit ediyor. AKP adeta güneşe bırakılmış kar gibi. Artık baskıyla, tehditle bunu durduramayacakları da ortada. 40'ın altına indiler, birkaç puan sonra iktidar oranını da kaybedecekler. Yani sözün özü, yolcudur Abbas, bağlasan durmaz."

    AA

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ