Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem OGS ve HGS'leriniz başkası kullanıyor olabilir!

    Güntay SİMSEK gsimsek@htgazete.com.tr

    Habertürk Airport programımın yönetmeni Çağlar Aydın’ın Karayolları Genel Müdürlüğü’nün (KGM) ürünü Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) ile yaşadığı olaylar tam bir kara mizah örneği. “Nerede devlet?” denecek cinsten.

    BANKADAN UYARI GELİNCE HİKAYE BAŞLIYOR

    Aydın, 20 Ağustos’ta kendine ait OGS’nin kendi dışında kullanımı sebebiyle içinden çıkılmaz maceranın içine düşüyor. OGS’nin irtibatlı olduğu bankadan “Hesabınız azaldı” diye uyarı gelince, “Nasıl olur?” diyor ve hikâye başlıyor. Önce bankaya başvurup ekstre istiyor. Ne görsün! Amerika’da olduğu günlerde bile otoparktaki aracının üzerindeki OGS’si kullanılmaya devam edilmiş. KGM Çağrı Merkezi’ni arayıp durumu iletiyor, ancak bugün yarın derken ilgilenip durumu çözen olmuyor. Bu arada OGS başkaları tarafından kullanılmaya devam ediliyor ve hesaplar da ödeniyor.

    ‘KGM’NİN YANITI: ŞİKAYETİNİZ SİSTEMDE GÖRÜNMÜYOR’

    İlgililer ilgisiz kalınca, çareyi OGS’yi iptale ettirip Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) almakta buluyor. Fakat bu defa HGS de aynı şekilde başkaları tarafından, ekstrelere yansıyan “tanımsız” ibareleriyle kullanılmaya devam ediliyor. Eylülde bu defa HGS’sinin kendi dışında kullanımını şikâyet için çağrı merkezini arıyor. Ve önceki şikâyetinin neticesini soruyor. Ulaştırma Bakanlığı KGM Çağrı Merkezi şu cevabı veriyor: “Eylül 2015’ten önceki başvuruları sildik. Çünkü ekip değişti. Dolayısıyla şikâyetiniz görünmüyor.” Fakat hâlâ HGS’sinin başkaları tarafından kullanımına çözüm bulunmuş değil...

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ