Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Törene şehidin ailesinin yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu, Bakanlar Nabi Avcı, Volkan Bozkır, Çağatay Kılıç, Binali Yıldırım, Berat Albayrak, MHP Milletvekilleri Oktay Vural ve Celal Adan ile İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beşiktaş Berlediye Başkanı Murat Hazinedar, askerler ve şehidin çok sayıda yakını katıldı. Aynı camide bir kadının cezasi de vardı.

EDOĞAN VE DAVUTOĞLU UYARDI, KIBLE YÖNÜ DEĞİŞTİRİLDİ
Şehidin İngilizce Öğretmeni olan eşi Esra Taşçı ve akrabaları bir süre tabuta sarılıp gözyaşı döktü. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu birlikte camiye geldi.

Şehidin babası Mehmet Taşçı ile birlikte saf tutan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu, cenazelerin kıblesinin yanlış olduğunu fark ederek cenaze namazını kıldıracak olan imamları uyardı. Bunun üzerine her iki cenazenin yönü değiştirildi. Ardından cenaze namazına geçildi.

Törenin ardından şehidin cenazesi askerlerin omuzunda top arabasına taşındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu ve bakanlar bir süre top arabasının ardından yürüdü. Bu arada cenaze törenine katılanlar sloganlar atarak terörü lanetledi. Törenin ardından şehit Uğur Taşçı'nın cenazesi helallik alınması için Sarıyer'deki baba evine götürüldü. Şehidin cenazesi Yeniköy Mezarlığı'na defnedildi.

DHA