Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ile birlikte halka seslendi. Erdoğan, 15 Temmuz'un şehitleri anma günü ilan edildiğini açıkladı. 

Öte yandan Erdoğan, dedikodulara, fitne odaklarına itibar edilmemesini, sadece ve sadece hükümetin, yetkili kurumların verdiği bilgilere güvenilmesini özellikle istediğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle: 

Devletimiz cumhurbaşkanıyla, hükümetiyle, TSK ile, bakanlıklarıyla, emniyet teşkilatıyla, valilikleriyle, belediyeleriyle, hepsinden önemlisi milletiyle dimdik ayaktadır. Hükümetimiz güvenlik güçlerimizin üstün gayretleri neticesinde duruma hakimdir. 

FETÖ mensuplarının kurumlarımızdan temizlenme süreci tüm hızıyla sürüyor. Dün OHAL ilanıyla ilgili süreç, bugün Meclis'imizde tamamlanmıştır. Türkiye bir hukuk devletidir. Yapılan operasyonlar çerçevesinde 10 bin 410 kişi gözaltına alınmış 4060 kişi de tutuklanmıştır. Hükümetimiz ve güvenlik güçlerimiz çalışmalarına devam ediyor. Feraseti ve cesaretiyle, silahlı darbe girişimini akamete uğratan kahraman milletimizden demokrasi nöbetini sürdürmesini rica ediyorum. 

Darbenin en güçlü panzehiri milli iradedir, Bir haftadır bu kutlu mücadeleyi, en küçük bir provokasyona izin vermeden yürüten milletimden biraz daha sabır istiyorum. Köken, mezhep, ideolojik düşünce farkı gözetmeksizin meydanları dolduran her bir vatandaşıma şahsım ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum. Bu uru bünyemizden kazıyabilmemiz için gereken hazırlıklar hayata geçirilirken, darbe heveslilerine en küçük fırsat vermememiz şarttır. 

"15 TEMMUZ GÜNÜNÜ ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ OLARAK İLAN ETTİK"

15 Temmuz tarihini her yıl şehitlerimizi anma günü olarak ilan ettiğimizi sizlerle paylaşmak istiyorum. Türk milleti tarih yapan ve yazan bir millet olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. Demokrasi nöbetlerimizi sonuna kadar devam ettirerek bu başarıyı taçlandıralım. Dedikodulara, fitne odaklarına itibar edilmemesini, sadece ve sadece hükümetimizin yetkili kurumlarının kişilerinin verdiği bilgilere güvenilmesini özellikle rica ediyorum. 

Bu vesileyle şehitlerimize tekrar Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.