Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Habertürk Haber Merkezi'nden Müslim Sarıyar ve Mustafa Şekeroğlu'nun haberine göre; Conrad Otel'de oteldeki olay iddiaya göre şöyle gelişti: Sunucu Vatan Şaşmaz ve sevgilisi Filiz Aker dün akşam Conrad Otel'in lobisinde buluştu. Buluşma sırasında Aker'in yeğeninin de olduğu öğrenildi. Filiz Aker, daha sonra 10'ncu katta bulunan odasına çıktı. Vatan Şaşmaz'da Aker'in ardından odayı çıktı. 

ODADA BULUNDU

Lobide bekleyen ve ismi öğrenilemeyen Aker'in yeğeni aramasına rağmen telefona cevap alamadı. Bunun üzerine yeğeni, görevlilerle birlikte 10'ncu kattaki odaya çıktı. Kapıyı çalmalarına rağmen cevap alınamadı. Yedek anahtarla girilen odada Filiz Aker ve Vatan Şaşmaz yerde yatarken bulundu. Bunun üzerine sağlık ekiplerine ve polise haber verildi. Sağlık ekibinin yaptığı kontrolde Vatan Şaşmaz ve Filiz Aker'in öldüğü belirlendi. 

FİLİZ AKER'İN YEĞENİ DORA ALTINBAŞAK: "YENİ BİR İLİŞKİ YOKTU, ESKİYE DAYANIYOR"

Filiz Aker’in yeğeni Dora Altınbaşak şöyle konuştu:

“Cafedeydik. Oturuyorduk duygusal konuşmalar yapıyordu. 'Çok mutluyum' diyordu. 'Hiç bu kadar mutlu olmadım ama benim mutluluğum seni üzebilir sakın üzülme' falan filan diyordu. 'Bir yarım saat yukarı çıkacağım bir arkadaşımla görüşeceğim' dedi. 10 dakika geçti aradım, 'geliyor musun canım' dedim, 'geliyorum' dedi. Sonra yine zaman geçti aradım telefonu kapalıydı. Otelden de aradım. Yukarı çıktım ,kapıyı çaldım kimse açmıyor. Teyzeme ona 'ulaşamıyorum' dedim. Güvenlik aldık, resepsiyondan. Kapıyı açtırdık. Üst kilitliydi. Kapı açılınca baktık yerde yatıyor Vatan. Kırmızı gömlekli kotlu birini gördük herhalde Vatan’dır bu dedik. Teyzemle Vatan’ın ilişkisi çok daha öncesine dayanıyor, şu anda öyle birşey yoktu. Yeni bir ilişki yoktu. Neden Vatan’la buluştu bilmiyorum. Hiçbir şeyden haberim yok.

Teyzem yıllardır Vatan’a aşıktı platonik olarak. İnan teyzeme üzülüyorum. Ama o kadar da çok Vatan’a üzülüyorum ki. Eşi hamile miymiş onu da bilmiyorum. Sadece bana 'yarım saat yukarı çıkıyorum' diye diretti. Teyzem uzun zamandır burada kalıyordu. Yaklaşık bir senedir falan. Ben de Ahmet’le evlenince burdan gelin çıktım.

"VATAN'IN HİÇBİR SUÇU YOK, TEYZEMDE VATAN TUTKU HALİNDEYDİ"

Teyzemde tutku halindeydi. Vatan’ın hiçbir suçu yok. Teyzemin bitmeyen bir Vatan aşkı vardı. Teyze 'saçmalama' derdim. "Karısını boşayacak benimle evlenecek" derdi. Neden böyle oldu hiç bilmiyorum. Yerde bir adam yatınca Vatan’a olan aşkını bildiğimden 'odur' dedim. Teyzeme çok üzüldüm ama Vatan’a 10 kat daha üzüldüm. Neredeyse iki senedir teyzem bu otelde kaldığından (silahı öyle sokmuş olabilir diyor)... “ÖLDÜRÜP İNTİHAR ETTİ

Cinayet bilgisi üzerine otele gelen olay yeri inceleme ve cinayet büro amirliği ekipleri olayla ilgili araştırma başlattı. Yapılan incelemeye göre Vatan Şaşmaz'ın vucudunda biri sırtından olmak üzere 4 kurşun girişi belirlendi. Filiz Aker'in ise şakağında kurşun girişi tespit edildi. Filiz Aker'in yaşadıkları tartışma sonrasında Vatan Şaşmaz'ı öldürdükten sonra bulundurma ruhsatlı tabancasıyla intihar ettiği belirlendi.

BİR AY ÖNCE ABD'DEN GELMİŞTİ

Vatan Şaşmaz'ın eski sevgilisi olan Filiz Aker'in ABD'de yaşadığı bir ay önce de Türkiye'ye geldiği öğrenildi. Conrad Otel'e yerleşen Aker'in bir süredir burada kaldığı kaydedildi. TANIKLARIN BİLGİ AMAÇLI İFADESİNE BAŞVURULDU

Olay yerinde yapılan inceleme sonrasında Vatan Şaşmaz ve Filiz Aker'in cesedi adli tıp kurumu morguna kaldırıldı. İstanbul Cumhuriyet Savcılığı da olayla ilgili soruşturma başlattı. Tanıkların bilgi amaçlı ifadelerine başvuruldu.

3 DAKİKA ARAYLA ODAYA GİRMİŞLER

Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında otel çalışanlarından bazılarının ifadelerine başvuruldu. Ekipler diğer taraftan da otelin güvenlik kamera görüntülerini incelemeye aldı. Yapılan incelemede Filiz Aker ve Vatan Şaşmaz'ın 3 dakika arayla odaya girdiği görüldü.

CİNAYETLE İLGİLİ İDDİALAR

İntihar ve cinayetin ardından Filiz Aker ile ilgili bazı iddialar ortaya atıldı. İddialardan bazıları şöyle: Vatan Şaşmaz ile Filiz Aker'in daha önce ilişkisi vardı. Filiz Aker, Amerika'da intihara kalkıştı. Yine iddiaya göre Vatan Şaşmaz ile Filiz daha önce İstanbul'un ünlü bir sitesinde komşulardı. 7 yıl önce asansörde tanıştılar. Sonra görüşmeye başladılar. Filiz Aker Vatan Şaşmaz'a aşık oldu. Aralarındaki yaş farkından dolayı Vatan Şaşmaz bu ilişkiye karşı çıktı. Vatan Şaşmaz bu sıra ünlü bir şarkıcının kızı ile nişanlandı. Bundan dolayı Filiz Aker bunalıma girdi.