Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

İstanbul Güngören'de 7. kattaki evlerinin mutfak camından aşağı bakan 3.5 yaşındaki Yusuf, dengesini kaybederek beton zemine düştü. Dakikalar sonra çocuğunun düştüğünü fark eden anne Figen Günay, aşağı inerek çocuğunu kucaklayıp hastaneye götürdü ama küçük çocuk kurtarılamadı. Küçük çocuğun annesi tarafından kucaklanıp hastaneye götürdüğü anlar görüntülere yansıdı.

Habertürk Gazetesi'nden Müslim Sarıyar'ın haberine göre, olay önceki gün Tozkoparan Mahallesi Ali Rıza Gürcan Caddesi Metro Sokak'ta bir sitede meydana geldi. 3 çocukları bulunan Figen ve Ümit Günay çiftinin en küçük çocukları 3.5 yaşındaki Yusuf, 7. kattaki dairelerinin mutfak camından dışarı baktığı sırada aşağıya düştü. Beton zemine düşen küçük Yusuf, olay yerinde hayatını kaybetti.

Olaydan dakikalar sonra çocuğunun düştüğünü fark eden anne, aşağı inerek çocuğunun cansız bedenini alarak komşularının yardımıyla hastaneye götürdü. Ancak Yusuf'un hayatını kaybettiği anlaşıldı. Güngören Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri, olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.

O ANLAR GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

Küçük çocuğun beton zemine düştüğü anlar binanın güvenlik kamera görüntülerine yansıdı. Görüntülerde çocuk büyük bir hızla beton zemine düşüyor. Yerde hareketsiz yatan çocuğun yanına yaklaşık 1 dakika sonra annesi ve ablası geliyor. Annesi düşen çocuğu kucağına alırken, bu sırada çevredeki vatandaşlarında yardıma geldiği görülüyor.

ANNESİ GÖRMÜŞ, YETİŞEMEMİŞ

Yaşanan olayı anlatan babanne Emine "Annesi o sırada yemek yapıyormuş. Çocukta yanındaymış. Kanepeye çıkmış araba sürüyormuş cam kenarında. Cam açık telde kapalıymış, bir bakmış ayaklarını görmüş, yetişememiş" diye konuştu.

"İŞ İŞTEN GEÇMİŞ OLUYOR"

Acılı baba Ümit Günay ise, "Biz genelde kapalı tutuyorduk. O an dalgınlıkla açık bırakılmış. Annesi de yemek yapıyor o sırada görüyor tutmaya çalışıyor ama iş işten geçmiş oluyor. Annesi aşağıdan geçen bir araçla Zeytinburnu'nda bir hastaneye yetiştirmiş. Yoğun bakımda 1-2 saat durduktan sonra vefat ediyor." dedi.

24 SAAT GÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri