Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Dış Yazar Hifa isminin anlamı nedir? Hifa ne demek, Kuran'da geçiyor mu? Hifa isminin analizi
    1

    Hifa ismi de birçok kişinin daha önce duymadığı isimlerden biridir. Son dönemlerde popülerleşmeye başlayan bu isim, kız çocuklarına koyulmaktadır. Farklı ve nadir bir isim arayışında olanlar tarafından tercih edilmektedir. Hifa isminin anlamı, Hifa ne demek, Hifa Kuran’da geçiyor mu, Hifa isminin analizi nedir? İşte, merak edilen detaylar.

    Hifa İsminin Anlamı

    İsimlerin bilinen ve bilinmeyen pek çok anlamı bulunmaktadır. Toplum genelinde sıklıkla tercih edilen isimlerin anlamlarını bilebiliriz ancak modern ya da pek duyulmamış isimlerin anlamlarına vakıf olmayabiliriz. Kulağa hoş gelen, kolay telaffuzlu isimler genellikle tercih edilmektedir ancak isim üzerinde belirleyici olan anlamıdır. Çocuğumuzun ömür boyu taşıyacağı bu ismin güzel anlamlara sahip olmasını isteriz. Şayet ismin kötü anlamları da bulunuyorsa bu ismi tercih etmeyiz. Hifa ismi de pek duyulmayan bir isim olduğundan dolayı anlamı merak edilmektedir. Hifa ismi birden fazla anlama sahip olan bir isimdir. Hifa ismi; kadın sahabe ve sabreden anlamlarını taşımaktadır. Ayrıca Allah’ın rızasını kazanmak için yaşayan Müslüman kadın anlamına da gelmektedir.

    Hifa Ne Demek?

    İsmi tamamlayan en önemli detay sahip olduğu anlamdır. Ebeveynler de çocukları için güzel ve anlamlı bir isim arayışındadır. Kimileri nadir olarak kullanılan, kimsenin pek duymadığı isimlere yönelirken kimileri de toplumda yaygın olarak kullanılan isimleri tercih etmektedir. Hifa ismi de toplumda yaygın olarak kullanılan bir isim değildir. Kimimiz bu ismi ilk kez duyabiliriz. Kulağa hoş gelmesi ve kolay telaffuzlu olması itibariyle dikkat çekmektedir. Arapça kökenli bu ismin birçok anlamı bulunmaktadır. Kadın sahabe, sabreden ve Allah’ın rızasını kazanmak için yaşayan Müslüman kadın anlamlarını taşımaktadır.

    Hifa Kuran’da Geçiyor Mu?

    Toplumumuzda yalnızca Türkçe kökenli isimler yer almamaktadır. Farsça ve Arapça kökenli isimler de bir o kadar yaygındır. Kökenler farlılık göstermekle birlikte genellikle ismin anlamları üzerinde durulmaktadır. Daha önce duymadığımız bir isimle karşı karşıya kaldığımızda o ismin anlamını sorarız. Bazı anne ve baba adayları ise Kuran’ı Kerim’de yer alan isimlere yönelmektedir ancak Kuran’ı Kerim’de yer almayıp birbirinden güzel anlamlar taşıyan isimler de vardır. Çocuğuna Hifa ismini koymayı düşünen ebeveynler bu ismin Kuran’ı Kerim’de yer alıp almadığını merak etmektedir. Hifa ismi Kur'an-ı Kerim'de geçmemektedir ancak Hifa ismini koymak caizdir.

    2

    Hifa İsminin Analizi Nedir?

    İsim analizi özellikle son dönemlerde yaygınlaşan bir konu olarak öne çıkmaktadır. Birkaç saniye içinde ismimizin analizine ulaşım sağlayabiliriz. Bazı anne ve baba adayları da çocuğuna isim belirlerken isim analizinden yardım almaktadır. İsim analizi bir nevi karakter tahlilidir. Kişinin sahip olduğu olumlu ve olumsuz özellikleri listelemektedir. Hifa ismini çocuğuna koymayı düşünen ebeveynler bu ismin analizini araştırmaktadır.

    Anlayışlı ve sakin kişilik yapısıyla bilinirler. İnsanları kırmamaya özen gösterirler. Bir sorun karşısında ani hareket etmezler; detaylı düşünerek çözüm ararlar. Planlı ve programlıdır, adım attıkları her iş başarı odaklıdır. Yardımsever kişilikleri sebebiyle çevrelerinde oldukça sevilir; güvenilir olarak kabul edilirler. Girdikleri ortamlara uyum sağlama konusunda zorlanmazlar. Önemli konularda risk almaktan çekinmezler; hayattan zevk almaya özen gösterirler. Çözüm üretme konusunda da son derece becerikli olduklarını söyleyebiliriz.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ