Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Özel Güvenlik sınav sonuçları, sınava katılan adaylar tarafından büyük merakla bekleniyor. 1 Ekim'de yapılan özel güvenlik sınavında vatandaşlar sorulan zorlu sorulara doğru yanıt vermek için çabalamıştı. Peki Özel Güvenlik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...

ÖZEL GÜVENLİK SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 1 Ekim'de gerçekleştirilen 72. Özel Güvenlik Sınavı'na katılan adaylar merakla sonuçları bekliyor. Konuyla ilgili olarak resmi bir açıklama yapılmasa da sınav sonuçlarının 13 Ekim'de açıklanması bekleniyor.

Sınav sonuçları, Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından açıklanacak ve adaylar T.C. Kimlik Numarası ile sorgulama yaparak sonuçlarını görüntüleyebilecekler.

SONUÇLARIN AÇIKLANACAĞI EKRAN İÇİN TIKLAYINIZ

SINAV SONUÇLARINA İTİRAZ NASIL YAPILIR?

Yazılı sınav sonucuna itiraz etme süresi ve il emniyet müdürlüklerince Özel Güvenlik Bilgi Sistemine itiraz kayıtlarının girileceği tarih aralığıdır. Bu tarih 16 Ekim olarak belirlenmiştir.25 Ekim tarihinde ise yazılı sınav sonuçlarına yapılacak olan itirazlar değerlendirmeye tabii tutulacak, aynı gün içerisinde itiraz sonuçları adaylarla paylaşılacak.

73. ÖZEL GÜVENLİK SINAVI NE ZAMAN?

Özel Güvenlik Sınavı'nın 73'ncüsünü de bekleyen adaylar, bu sınavın ne zaman yapılacağını araştırıyor. 73. Özel Güvenlik Sınavı ise 3 Aralık 2017 tarihinde gerçekleştirilecek.