Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Trafik Polis tek tek tespit edip ceza yazdı! - Haberler

    Isparta'da yayalar için trafik denetimi yapıldı. İhlaller kamerayla kayıt altına alınıp tek tek ceza yazıldı. Polisin ikazına rağmen kırmızıda geçen yayalar, ceza yazılınca ışığı fark etmediklerini söylediler.

    İHA'nın haberine göre, Isparta Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, kentin en işlek noktalarından Kaymakkapı Meydanı’nda kırmızı ışık denetimi yaptı. Alışılmışın dışında bu kez trafikteki araçları değil, yayaları kontrol eden ekipler, polisi görmelerine rağmen kırmızı ışıkta geçen yayalara 235’er lira tutarında cezai işlem uyguladı.

    REKLAM

    1.5 SAATTE 7 YAYAYA CEZA

    Yaklaşık 1.5 saat devam eden ve polisin kamerayla kayıt altına aldığı ışık ihlalleri kapsamında 7 yayaya toplam bin 645 lira tutarında ceza yazıldı. İhlal yapan yayaların, geçiş için kendilerine öncelik sağlayacak butonları da kullanmadıkları gözlendi. İhlal yaptığı gözlenen ve polis ekipleri tarafından ceza yazılmak üzere, kimlik belgeleri istenen bazı yayalar ışığı görmediğini savunurken, bazıları da aceleleri bulunduğunu öne sürdü.

    UYGULAMALAR DEVAM EDECEK

    Trafik polisi, yayaların karşıdan karşıya geçerken yolda araç bulunmamasına değil, kırmızı ve yeşil ışık durumuna göre hareket etmeleri gerektiğini belirtti. Polis, ceza yazdığı yayaları ayrıca ikaz ederek, kırmızı ışık ihlali yapmamaları konusunda da ayrıca uyardı. Uygulamanın farklı zaman dilimlerinde devam edeceği belirtildi.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ