Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

HABERTURK.COM / SAĞLIK SERVİSİ

Malezya'da görenleri şaşkına çevirecek bir olay yaşandı. 15 yaşındaki Zul Mohd Shahril Saidin'in doğduğundan beri ikizini midesinde taşıdığı belirtildi.

Daily Mail'in haberine göre; Bu durumla çok nadir de olsa karşılaşılabiliyor. Kardeşinin midesinde gelişen ceninin ise tek eksiği ağzının ve burnunun olmayışı...

Bacakları, saçı ve cinsel organı bulunan cenini adeta bir anne gibi midesinde taşıyan Saidin, başarılı geçen ameliyatın ardından ceninden kurtuldu.

Bozuk ceninin ikizi içinde bulunmasının inanılmaz derecede nadir bir durum olduğunu kaydeden doktorlar ameliyata aldıkları Saidin'i ceninden kurtardılar.

Malezya'da yerel basında çıkan haberlere göre çocuğun annesi Hasmah Ahmed, şok edici detayları anlattı.

Hasmah Ahmed, "Oğlumun karnındaki ceninin sadece burun ve ağzı yoktu. Onun dışında bir bebek gibiydi. Oğlumun son dört aydır ağrı şikayetleri oluyordu. Geçtiğimiz günlerde hastaneye kaldırıldı" dedi. 

Uzmanlar her 500 bin canlı doğumdan birinde görüldüğü tahmin edilen bu durum için şunları söyledi: "Gebeliğin erken dönemlerinde, eğer bir kadın ikizlere hamile ise, bebeklerin göbek kordonu aracılığıyla diğerinin bedenine girebilir. Orada, bir parazit haline gelir, hayatta kalmak için kardeşinin vücuduna bağlıdır. Genellikle, doğumdan sonra hayatta kalmazlar ama bebeğin hayatını tehlikeye atabilirler."