Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Sağlık Zayıflatan Öyküler "Kadın olmayı özledim" diyen Muhsine Tekin 1,5 yılda 84 kilo verdi
    1

    Antalya'da yaşayan ev hanımı 44 yaşındaki Muhsine Tekin tüp mide ameliyatı ile 168 kilodan 84 kiloya düşmeyi başardı. Tekin dans ederek ve oynayarak kilolarından kurtulmanın sevincini yaşadı.

    2

    Antalya'da aşırı kilo sorunlarından dolayı tüp mide ameliyatı olarak kilo veren kadınlar, Atatürk Parkı'nda bir kafede bir araya geldi. Kafede hep birlikte aşırı kilolardan kurtulmanın mutluluğunu yaşayan kadınlar, doyasıya dans edip eğlendiler. Kadınları tüp mide ameliyatlarını gerçekleştiren Prof. Dr. Nurullah Bülbüller de yalnız bırakmadı.

    3

    Bazı kadınlar, Bülbüller ile dans ederek, başarılı ameliyatlar içi teşekkür ettiler. Aşırı kilolardan kurtulmanın mutluluğunu yaşayan kadınlardan biri olan Antalya'da yaşayan evli ve iki çocuk annesi ev hanımı Muhsine Tekin (44) son iki yıl içinde 150 kiloya ulaştı. Sayısız diyet deneyen, spor yapan Tekin, bir türlü istediği kiloyu veremedi aksine verdiği kadar kilo aldı. Bir yıl öncesine kadar 168 kiloya ulaşan Tekin, hayata da küstü.

    4

    "AMELİYATLARIN ÖLÜM RİSKLERİ VARDI"

    Aşırı kiloları yüzünden ölmeyi bile düşünen Muhsine Tekin, geçirdiği tüp mide ameliyatıyla 168 kilodan 84 kiloya düşmeyi başardı. Hayatına yeniden başladığını söyleyen 2 çocuk annesi Tekin, "Ben çocukluğumdan beri kiloluyum. Genç kızlığım, annelik dönemim bile kilolu geçti. Hiçbir zaman zayıf olmadım. 10 yıldır tüp mide ameliyatını araştırıyordum. Çok korkularım vardı. Kimse ameliyat olmamı istemiyordu. Ameliyatların ölüm riski vardı. En son hocamızın ismini duydum. Ben hayatımın sonuna gelmiştim. Evimden dışarı çıkamıyordum, bakkala ekmek almaya gidemiyordum. Kadın gibi giyinemiyordum" dedi.

    5

    "ŞİMDİ OYUN ALANLARINDA İSE KİMSE BENİ DURDURAMIYOR"

    Kiloları yüzünden kadın olmayı özlediğini belirten Tekin, "Bir yere giderken benim ne giyeceğim gibi bir şansım olmadı. Asla bir kadın ayakkabısı giymedim ben. Bağcıklı erkek ayakkabıları giydim. Bu da psikolojik olarak beni çökertti. Çocuğum benim tırnaklarımı kesmek zorunda kaldı. Ayak tırnaklarımı kesemiyordum. Çocuklarım ile bir yere gitmeye utanıyordum. Çocuklarım için çok üzülüyordum. 1 buçuk yılda 88 kilo verdim.

    6

    Beni tanıyamayanlar ve çok mutlu olanlar var. Şuanda sağlıklıyım, huzurluyum ve gerçekten kendimi kadın gibi hissediyorum. Kadın elbisesi giyiyorum. Eskiden düğünlere gittiğim zaman görünmeyecek yerlere giderdim. Şimdi oyun alanlarında ise kimse beni durduramıyor. Nerede müzik var orada ben varım" dedi.

    7

    128 KİLO İLE AMELİYAT OLDU ŞU AN 63 KİLO

    16 ay önce tüp mide ameliyatı olarak 65 kilo veren Arzu Abdurrahmanoğlu ise şöyle konuştu: "Tüp mide ameliyatını herkese tavsiye ediyorum. Kızımda ameliyat oldu. Kızımda bende çok mutluyuz. 128 kilo ile ameliyat oldum şuanda 63 kiloya düştüm. Şuanda her şeyim değişti. Hareketlerim değişti, hayatım değişti. Önceleri hareket edemezdim, dışarı çıkamazdım. Dışarı çıkmak istemiyordum. Kızım da 4 ayda 21 kilo verdi. Hocamıza teşekkür ediyoruz"

    İHA

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ