Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
AA

Gülsüm Kabadayı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Umut'un yaklaşık 10 gündür yoğun bakım ünitesinde olduğunu belirterek, durumunun son 3 günde iyice ağırlaştığını ve çoklu organ yetmezliğinin baş gösterdiğini söyledi. Kabadayı, "Solunum cihazına bağlı yaşatılıyordu. Böbrek yetmezliği nedeniyle diyaliz de almıştı. Bugün sabaha karşı doktorlar hayatını kaybettiğini söylediler." dedi.

Umut'a öz oğlu gibi baktığını dile getiren Kabadayı, "Çok üzgünüm. Onun için elimden gelen her şeyi yaptım ama kurtaramadık." diye konuştu.

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Umut için Korkuteli ilçesinde cenaze töreni düzenlendi. Çayırlı Camii'ndeki törene Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Korkuteli Kaymakamı Erol Tanrıkulu, Belediye Başkanı Hasan Gökce, Umut'un koruyucu annesi Gülsüm Kabadayı, eski eşi Zekeriya Ağar, çocukları Tunahan, Mehmet Ali ve Firdevsi Güzel Ağar, siyasi parti ilçe başkanları, Korkuteli halkı, Umut'a destek olan çok sayıda hayırsever ve birkaç Rus vatandaşı katıldı.

'KENDİMİ BUNA HAZIRLAMAMIŞTIM'

Cami avlusunda Umut'un son giydiği yeşil tişörtü koklayarak ağlayan ve taziyeleri kabul eden Gülsüm Kabadayı, Umut'u yoğun bakımlardan kurtaramadığını, bu kez beceremediğini söyledi. Umut'a bir yoğun bakımda kavuştuğunu bir yoğun bakımda kaybettiğini aktaran Kabadayı, "Sevgimi verdim. Bu kez olmadı. Nefesim yetmedi. Kendimi buna hazırlamamıştım. Annesi alacak zannettim. Oğlum oturuyordu, gülüyordu. Umut'tu o. Doğum günleri yaptım. Büyük büyük pastaları severdi. 10'uncu doğum gününü kutlamıştım. 'Anne' demiyor, boncuk boncuk bakmıyor artık" dedi.'OĞLUMA YAKIŞMADI BU ÖLÜM'

Cenazenin cami avlusuna getirilmesi ile tabuta sarılan Gülsüm Kabadayı, "Benim 4 oğlum var demiştim, kuzum, sen nerelere gidiyorsun, Umut'um. Boncuk gözlüm, dört taneydiniz. Nasıl ayrılacağız? Umut'um. Allah'ım senden geldi, sana gidiyor. Ama çok sevmişiz. Biz onu çok sevdik. Ciğerlerim yanıyor. Oğluma yakışmadı bu ölüm. Hazırlıklı değildim. Tedavisi için dünyayı ayağa kaldırdım ama kaybettim" diye gözyaşı döktü.

Öğle vakti kılınan namazın ardından Umut, Paşa Mezarlığı'nda toprağa verildi. Defin işlemleri sonrası Gülsüm Kabadayı taziyeleri kabul etti.

UMUT'UN HİKAYESİ

Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde Ağustos 2008'de tedavi gören bir yakınına refakat eden Gülsüm Kabadayı, geçirdiği trafik kazası sonucu aynı hastanenin yoğun bakım servisinde kalan kimliği meçhul gençle ilgilenmeye başlamıştı. Gence hastanede yaklaşık 2 ay gönüllü bakan Kabadayı, ismini "Umut" koyduğu genci evine götürerek ona sahip çıkmıştı.