Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
'Tantana' ile 10 bin dolar! Sözde kavga
0:00 / 0:00
DHA

İstanbul'un Fatih ilçesinde, kendi aralarında sözde kavga edermiş gibi yaparak aralarına aldıkları kişinin cebindeki paraları 'tantanacılık' yöntemiyle çalan şüpheliler yakalandı. Şüphelilerin gözlerine kestirdikleri vatandaşların yanına giderek kavga ediyormuş gibi yapmaları ve hırsızlık anları çevredeki güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

Olay, Fatih Gençtürk Caddesinde iki ay önce yaşandı. İddiaya göre, döviz bürosundan ve bankadan çıkan kişileri hedef alan şüpheliler, cüzdanında 10 bin dolar bulunan Mehmet Paşaoğlu (52), evine doğru yürüdüğü esnada, birbirleriyle kavga etmeye başladı. Yanındaki kavgayı ayırmak için müdahale eden Paşaoğlu, birisinin elini cebine attığını fark etti. Şüphelilerin bir anda kaçmaya başlamasıyla Paşaoğlu, hırsızlığı anlayıp bağırmaya başladı. Çevredeki vatandaşlar kaçan şüphelilerden birisini yakaladı.

'KAVGA ETMİŞ GİBİ ÖNÜME ÇIKTILAR, ORTALARINDA KALDIM'

10 bin doları çalınan Mehmet Paşaoğlu, Asayiş Şube Müdürlüğü önünde yaşananları anlatırken, "Birkaç kişi sağdan soldan kavga etmiş gibi geldi. Ben ortada kaldım. O anda hissettim, biri sol cebime elini vurdu. Arkama baktığımda iki kişiydiler. Hemen anladım bağırmaya başladım. Sağ olsun vatandaşlardan bazıları birini yakaladılar" dedi.

6 ŞÜPHELİ İSTANBUL'DA, 2 ŞÜPHELİ DİYARBAKIR'DA YAKALANDI

Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği’nin yaptıkları çalışma sonucunda, şüphelilerin daha öncede ‘tantanacılık’ yöntemi ile 17 olayda 500 bin TL hırsızlık yaptığı tespit edildi. Polis ekiplerinin yaptıkları eş zamanlı operasyon ile 6 şüpheli İstanbul’da 2 şüpheli de Diyarbakır’da yakalandı. Gözaltına alınan şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

24 SAAT GÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri

Bu haberin seslendirmesi Voiser tarafından yapılmıştır.