Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Belçika'da teknik direktör Marc Wilmots, savunmanın ortasında oynattığı Jason Denayer ve yeni savunma kurgusu hakkında konuştu.

Wilmots açıklamasında, "Yeni bir savunma şekli denedik. Göbekte Lombaerts ve Denayer görev yaptı. Thomas Vermaelen sol bekte kendini iyi hissetmrdi. Gördüğümüz gibi ortada oynayan biri... Bunu bir kez daha görmüş olduk. Jason Denayer de savunmanın ortasında bazı olumlu dersler de aldı. Maç içindeki oyun sistemini çok değiştirdik. 4-4-2 elmas stilini yaptık, yani ortadaki oyuncu o sırada yukarı oynayabilir ve bu bizi daha tehlikeli bir hale getirir." dedi.

Mağlubiyetinin nedenini farklı isimler denemesine bağlayan Wilmots, "Unutmayalım ki Dünya Kupası'nın hiçbir savunmacısı bu gece yoktu. Merkez eksende Denayer ve Lombaerts sıkıntı yaşadı. İkisinin birlikte pozisyon almakta problemleri var. Çok fazla boşluk bırakıldı ve cezası da ödendi" açıklamasını yaptı.

Öte yandan Cristiano Ronaldo'nun maç içerisinde Jason Denayer ile karşı karşıya kaldığı pozisyon, günün en çok izlenen videoları arasında yer aldı.

(Sporx)