Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Yaşam Hava durumu 23.10.2016 Havalar ne zaman soğuyacak?
    1

    Hafta ortasına kadar yurdun kuzey ve doğu kesimlerinde yağış geçişleri bekleniyor. Sıcaklıklarda 3 ila 6 derece düşüş olacak.

    2

    Habertürk TV Meteoroloji Mühendisi Hüseyin Öztel, havanın daha da soğuyacağını belirterek "Bu hafta çarşamba gününden sonra kış mevsimi biraz daha kalıcı olarak geliyor. Uzun vadeli tahminlerde hava sıcaklıkları batı bölgeler için 15 dereceyi gösteriyor" dedi.

    3

    Batı bölgelerde perşembe gününden sonra sıcaklıklar 15 dereceye kadar düşecek. Türkiye'de bu hafta sonuna doğru çok daha soğuk hava bekleniyor.

    4

    İstanbul'da yarından sonra rüzgar biraz daha kuvvetli olacak. Çarşamba gününden itibaren 12-13 derece hissedilecek.

    5

    Öztel, "Kasım ayının ortalarına kadar sıcaklıklar sıfıra yaklaşmayacak. Bursa'da gece saatlerinde sıcaklıklar 3 dereceye iniyor. Bursa'nın yüksek kesimleri, Balıkesir'in yüksek kesimlerinde perşembeden itibaren karla karışık yağmur görülebilir. 'Marmara'ya kar yağdı' demek için henüz erken. Kar şeklinde ve kuvvetli bir yağış beklenmiyor" ifadelerini kullandı.

    6

    SALI GÜNÜ KAR GELİYOR

    Doğu Anadolu Bölgesi'nde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 2-3 derece altına düşmesinin beklendiği bildirildi. Salı günü en düşük hava sıcaklığını gece saatlerinde sıfırın altında 6 dereceye düşmesi beklenilen Erzurum'da kar yağışı görüleceği belirtildi.

    7

    Meteoroloji 12. ve 13. bölge müdürlüklerinden alınan bilgiye göre, bölge genelinde havanın parçalı, zamanla çok bulutlu, Erzincan'ın doğu kesimleri ile Erzurum, Kars, Ağrı, Iğdır, Ardahan ili ve çevrelerinde öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu ve Tunceli'de parçalı çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

    8

    Yağışların Erzurum ve güney kesimleri ile Erzincan'ın doğu kesimlerinde kısa süreli ve hafif olması, rüzgarın güney ve güneybatıdan hafif, öğle saatlerinden sonra zaman zaman orta kuvvette esmesi ve hava sıcaklığının mevsim normallerinin 2 ila 3 derece altında seyretmesi öngörülüyor.

    9

    Gece en düşük hava sıcaklığı Kars'ta sıfırın altında 3, Ağrı ve Ardahan'da 0, Erzurum'da 1, Erzincan'da 2 ve Iğdır'da 4 derece ölçüldü. Günün en yüksek sıcaklığının Ardahan'da 10, Kars'ta 12, Erzurum'da 13, Ağrı'da 16, Iğdır'da 18, Erzincan'da 19 ve Tunceli'de 25 derece olması bekleniyor.

    10

    Yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bilecik, Sivas, Çankırı, Bingöl ve Siirt çevreleri, Kırklareli'nin kıyı ilçeleri, İstanbul'un kuzey ve doğusu, Ankara'nın kuzey ilçeleri ile Batman'ın doğu ilçelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

    11

    Yağışların; Rize, Trabzon'un doğu ilçeleri ve Artvin'in kuzey ilçelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

    12

    METEOROLOJİ SAAT VERİP UYARDI!

    Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre, pazartesi ve salı günleri Rize, Trabzon'un doğusu ve Artvin'in kuzey ilçelerinde kuvvetli yağış bekleniyor. Yağışlar 07.00 ile salı günü 23.59'a kadar etkili olacak.

    13

    Açıklamada,"Yapılan son değerlendirmelere göre; Pazartesi ve Salı günleri Rize, Trabzon'un doğu ilçeleri ve Artvin'in kuzey ilçelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 mm/12 saat) sağanak yağış beklendiğinden başta heyelan olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi.

    14

    SICAKLIKLAR AZALIYOR

    Sıcaklıkların kuzey, iç ve doğu kesimlerde 3 ila 6 derece azalması bekleniyor. Gece saatleri itibariyle sıcaklık düşüşü iç kesimlerde kendini hissettirecek.

    15

    İSTANBUL'A YAĞIŞ GELİYOR

    Bugün yurdun kuzey ve doğu kesimlerinde yağışlı hava sisteminin etkisi görülecek.

    19

    KUVVETLİ YAĞIŞ GELİYOR

    Pazartesi ve salı gününde Doğu Karadeniz kıyı şeridindeki yağışların kuvvetli olması tahmin ediliyor. Trabzon, Rize ve Artvin yer yer kuvvetli yağış bekleniyor. Salı günü sıcaklıklarda düşüş özellikle iç kesimlerde hissedilecek.

    20

    Çarşamba günü yağışlı hava doğu kesimlerde etkili olduktan sonra yurdu terk edecek. Çarşamba Doğu Anadolu'nun doğusu ile Karadeniz kıyı kesimlerinde yağış bekleniyor. Yağışların Doğu Anadolu'nun kuzeyinin yüksek kesimlerinde karla karışık ve kar şeklinde olması bekleniyor.

    21

    Ankara'da hava bugün hafif sağanak yağışlı 20 derece. Sıcaklık salı günü itibariyle 15 dereceye kadar düşecek.

    25

    Perşembe günü yurtta hava durumu

    26

    Cuma günü yurtta hava durumu /HABERTURK.COM

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ