4 yaşındaki motosikletçi
Düzce'nin Kaynaşlı ilçesinde düzenlenen Türkiye Motokros Şampiyonası'nın 5. ayağında 50 cc kategorisinde yarışan 4,5 yaşındaki Kerem Yılmaz, pistlerde sporseverlerin ilgisini çekiyor
![](https://im.haberturk.com/2016/10/24/1314714_e39947420e1e6745524eb0f4748e2289_640x640.jpg)
Babası Alkan Yılmaz'ın kendisi için hazırladığı özel motosikletle yarışlara katılan Kerem, kullandığı mini kros motoruyla dikkatleri üzerinde topluyor.
![](https://im.haberturk.com/2016/10/24/1314714_d41200d937806bfe72e792c0c67ed129_640x640.jpg)
Katıldığı yarışlarda derece elde edemese de parkurları tamamlamak için çaba gösteren minik sporcu, yaşına göre mücadelenin zorlu geçtiği pistlerde sergilediği performansla sporseverlerden alkış alıyor.
![](https://im.haberturk.com/2016/10/24/1314714_8a706d1c6f4357b75c40a2870b030ae4_640x640.jpg)
Baba Alkan Yılmaz, yaptığı açıklamada, motosiklet kullanmanın aileden gelen bir özellik olduğunu belirterek, "Biz aileden gelme motorcuyuz. Biz de bir dönem girdik yarışlara.
![](https://im.haberturk.com/2016/10/24/1314714_e02f3effb0e59baa2308b10280bb8961_640x640.jpg)
Şimdi oğlumuzu düzgün bir eğitim alsın diye küçük yaştan başlatıyoruz. İnşallah ileride bilinçli olarak motosiklete biner. O amaçla bindiriyoruz. Bundan sonrası ona ait. Yarışmak isterse yarışacak. Şu anda yarışı da seviyor." diye konuştu.
![](https://im.haberturk.com/2016/10/24/1314714_68125647ecf480bfd1ff0a45a250ae91_640x640.jpg)
Baba Yılmaz, henüz okula başlamayan Kerem'in 2 yaşından beri kullandığı kros motorunu, son bir yıldır iki tekerlekli olarak sürdüğünü aktardı.
![](https://im.haberturk.com/2016/10/24/1314714_827be371b9a10f98eaa417d720eab898_640x640.jpg)
Eşinin de motosiklet sürücüsü olduğunu anlatan Yılmaz, "Annesi de motora binmeyi sevdiği için herhangi bir problemimiz yok." ifadesini kullandı.
![](https://im.haberturk.com/2016/10/24/1314714_1860df5670d71de2f98ff19e66f08e72_640x640.jpg)
Yılmaz, Kerem'in Türkiye Motokros Şampiyonası 50 cc kategorisinin en küçük yarışçısı olduğunu anımsatarak, amaçlarının öncelikle yarışlarda damalı bayrağı görmek olduğunu, derece hesaplarını ilerleyen yıllarda yapacaklarını belirtti.
![](https://im.haberturk.com/2016/10/24/1314714_3a62eaaa2ca2930ffc0d9e9f0e5b74bc_640x640.jpg)
Yarışların ardından motorunu kendi elleriyle yıkayan minik sporcu Kerem ise motora binmeyi çok sevdiğini dile getirdi.
![](https://im.haberturk.com/2016/10/24/1314714_cf0a92e5c9040e91ab6fc311bc699c39_640x640.jpg)
Minik sporcu Kerem, 8-9 Ekim tarihlerinde Düzce'nin Kaynaşlı ilçesindeki Motor Sporları Merkezi'nde düzenlenen Türkiye Motokros Şampiyonası 5. ayak yarışlarında 50 cc kategorisinde parkuru tamamlamıştı.(AA)
![](https://im.haberturk.com/2016/10/24/1314714_f71db078629431de40a383d5324702c0_640x640.jpg)