Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Avcılar'da düzenlenen Tıp Bayramı'nda bir araya gelen doktorlar, Anadolu türkülerini seslendirdi.
Avcılar Belediyesi 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla davet düzenledi. Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak'ın öncülüğünde düzenlenen etkinliğe, bölgede hizmet eden çok sayıda çok sayıda doktor katıldı. Tıp Bayramı dolayısıyla düzenlenen etkinlikte kendisi de doktor olan sevilen sanatçı Ferda Ereren ve sanatla ilgilenen diğer hekimler, Anadolu'nun özgün türkülerini sahnede seslendirdiler. Davete katılan doktorlara, Mustafa Kemal Atatürk imzalı dolma kalem hediye edildi.
Kendisi de doktor olan Avcılar Belediye Başkanı Toprak, ev sahipliğini yaptığı gecedeki konuşmasında, "Her yıl 14 Mart'ta düzenlediğimiz geleneksel Tıp Bayramı etkinliğinde; Bölgemizde görev yapan değerli doktorlarımızla bir aradayız. Bütün meslektaşlarıma geldikleri için teşekkür ediyorum. Tıbbiyenin kuruluşu tarihimiz açısından da çok önemlidir. Hekimliğin yanında ülkemizin aydınlık yarınlara ulaşması için yüzyıllardan beri nesiller yetiştirmiştir. İlk olarak tıp fakültesi öğrencilerinden Tıbbiyeli Hikmet Öncülüğünde başlayan, bütün doktorların da katıldığı 1919 yılındaki eylemle hem tıbbiyenin kuruluşu kutlanmış, hem de İstanbul'un işgaline karşı protesto yürüyüşünün ilki gerçekleştirilmişti. Aradan geçen 99 yıl boyunca tıpkı 14 Mart 1919 ruhuyla din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin bütün insanların dertlerine derman olan, toplumumuzun yaşamış olduğu tüm sorunlarla ilgili, sosyal sağlık hizmetini de aynı gönüllükle yapan tüm doktorlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutluyorum'' dedi.

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm İstanbul haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. İstanbul Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.