Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması

BAŞKAN ALTINOK ÖZ, KARTAL'IN EN BÜYÜK PARKI OLACAK ALANDA İNCELEMELERDE BULUNDUİSTANBUL (İHA) - Yakacık'ta Kartal'ın en büyük parkı olacak alanda incelemelerde bulunan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, "Bizim dönemimizde, yeşil alanlar iki kat arttırılmıştır" dedi.
Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Yakacık'ta bulunan ve Kartal'ın en büyük parkı olacak alanda incelemelerde bulundu. Başkan Altınok Öz, Yakacık Havuz Sokak yanındaki park alanında çalışmalar hakkında detaylı bilgi alırken, yapılması gerekenler konusunda da talimatlar verdi. Parkta yer alacak havuzun mozaik yapımını da inceleyen Başkan Altınok Öz, parkın ilçede yapımı devam eden projelerden bir tanesi olduğunu belirtti. Parkın tamamlanması ile Kartal'ın deniz ve Adalar manzaralı en büyük parkı olma özelliğini kazanacağını söyledi.

"KARTAL'IN EN BÜYÜK PARKI OLACAK"
Başkan Altınok Öz, göreve geldikleri 2009 yılından itibaren yeşil alanlar ve parkların sayısında önemli bir artış olduğunu belirterek şöyle konuştu:
"Bizim dönemimizde, yeşil alanlar iki kat artırılmıştır. Bu park yapılana kadar Kartal'ın halen 12 dönüm arazi üzerinde en büyük parkı olma özelliğini taşıyan 'Mehmet Ali Büklü Parkı' yerini 17 dönüm arazi üzerine yapılan Yakacık'taki bu parkımıza bırakacak. İnşallah ileride daha büyük parklar da yapacağız."

"TÜM BİRİMLERİMİZLE KARTAL İÇİN ÖZVERİLİ ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜYORUZ"
Başkan Altınok Öz, bu park ile birlikte bütün çalışmaları bizzat takip ederek bilgi aldığını ve çalışmaların hızla ilerlediğini belirtti. Op. Dr. Altınok Öz, "Tüm birimlerimizle Kartal için özverili çalışmalar yürütmekteyiz" dedi.

"PROJELERİMİZ İNSAN ODAKLIDIR"
Başkan Altınok Öz, park içerisinde farklı etkinlik alanlarının olacağını belirterek, "Yakacık, çok güzel bir parka kavuşacak. Kartal'da yeşil alanların artırılması için yoğun bir çaba içerisindeyiz. Doğaya, çevreye, insana bakışı ve yaklaşımı ile 'Sosyal Belediyeciliğin' başarılı proje örneklerini Kartal'da uyguladık. Bundan sonra da uygulamaya devam edeceğiz. Kartal Belediyesi olarak projelerimiz insan odaklıdır" diye konuştu.
Yakacık Parkı bittiğinde içerisinde 800 metrekare futbol sahası, üç ayrı çocuk oyun alanı, bir tanesi büyük olmak üzere üç adet amfi, büyük amfi etrafında gezilebilecek meydan, oturma-dinlenme alanları, seyir terasları, kitap okuma alanları yer alacak. Parkta ayrıca, sıhhi bitkiler, yenilebilir bitkiler, kokulu bitkiler ile bir de havuz olacak. Ağaçlandırma ve çiçeklendirme çalışmalarının da tamamlanması ile Kartal Yakacık'ta halkın deniz manzaralı yeni bir gezi ve dinlenme alanı olacak.
(HÇ-HA-Y)

23.12.2015 17:15:42 TSI
NNNN

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm İstanbul haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. İstanbul Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.