22 ŞUBAT 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (ANSİAD) toplantısına katıldı.

Toplantıda işadamlarının sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, Avrupa Parlamentosu'nun (AP) ilişkileri dondurma kararıyla ilgili soruya şu cevabı verdi: "Türkiye için ağır bir karar. Bu karar umarım Gümrük Birliği alanına sıçramaz. Getirdiği faturanın ağır olduğunu düşünüyorum. Yükü kim çekecek? Baştan söyleyeyim işverenler, sizler çekeceksiniz. Bunun düzeltilmesi lazım. Avrupa Türkiye'den vazgeçemez, ama Türkiye de Avrupa'dan vazgeçemez. Osmanlı aslında bir Avrupa devletidir. Batı uygarlığının bir parçasıdır. O açıdan biz batı uygarlığının bir parçasıyız. Yüzümüz hep batıya dönüktü. Bu şu anlama gelmez; sırtımızı Ortadoğu'ya, Rusya'ya dönelim. Yüzümüzü her tarafa döneceğiz. Şangay 5'lisi... Dikta yönetimlerinin olduğu bir sürece Türkiye'yi mi sürükleyecekler? Bir kişi bile kalsak buna izin vermeyiz. Türkiye'yi, yönünü çevirdiği uygar dünyadan kimse alıkoyamaz. Birileri ‘Biz oy çokluğuyla şunu yapacağız, bunu yapacağız' o kadar kolay değil. Hayal peşinde koşuyorlar. Hayalleriyle ne kadar idare ederlerse etsinler."

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ
CHP lideri Kılıçdaroğlu "Anayasa değişikliği olacak mı? Başkanlık sistemi gelecek mi?" şeklindeki bir soruyu şöyle yanıtladı:

"Devlet Bey'e bağlı. Şunu söyledim; başkanlık sistemi Türkiye'nin bölünmesine, parçalanmasına yol açar. Başkanlık sistemini savunan bir de içerde bir kişi var; Abdullah Öcalan. Arzu edenler İmralı notlarını açıp okurlar. Neden illa başkanlık neden? Hangi gerekçeyle? Şu sözü kimse unutmasın: Gaziantep konuşması, ‘400 milletvekili verin bu iş bitsin'. Bu sözün ne anlama geldiğini ben de çok iyi biliyorum, siz de biliyorsunuz. Ben nasıl düşünüyorsam Sayın Bahçeli'nin de düşünmesi lazım. Ben tek başına sorumlu değilim. Hepimizin, özellikle parti başkanlarının sorumluluiğu var. Siz Türkiye'yi bir kişiye teslim ederseniz Türkiye'nin geleceğini karartırsınız. Örnek mi; Almanlar Hitler'e teslim etti, sadece Almanya'yı değil bütün dünyayı kana buladı. Ya ertesi gün savaş ilan ederse ne yapacaksınız? Onun çocukları mı askerlik yapacak? Hayır. Ankara'da oturanlardan hangisinin çocukları orada askerlik yapıyor? Yoksul halk çocukları orada."

Soner ÖZCAN/ ANTALYA


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
 • Misafir 25 Kasım 2016 Cuma 10:00
  milliyetçi ol biraz başkanım birlik beraberlige ihtiyacımız var
 • Misafir 25 Kasım 2016 Cuma 09:11
  Bravo kalbimi okudun. AB hayal degil mi?
 • Misafir 25 Kasım 2016 Cuma 08:02
  Avrupa Birliği hayal değil mi
 • Misafir 25 Kasım 2016 Cuma 06:56
  Ah be beyim, şimdiye kadar söylediklerinin çoğunluğu yalan çıkmamış olsa, sözlerine biraz inanmak mümkün.
 • Misafir 25 Kasım 2016 Cuma 04:14
  sevmıyorum ama seni çok doğru konustun
 • Misafir 25 Kasım 2016 Cuma 01:56
  KEMAL DOGRU DIYOR..SENINLEYIZ DURURST INSAN..
 • Misafir 25 Kasım 2016 Cuma 00:48
  Rica ediyorum siyaseti bırak sn kılınçdaroğlu
Kalan karakter : 300