ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Yeşilköy sahilinde 3 kişi boğularak hayatını kaybetti. Sarıyer'de de akşam saatlerinde bir boğulma haberi geldi


MÜSLİM SARIYAR / HABİB ATAM / AHT

İstanbul'da hava sıcaklığının 28 dereceye ulaşmasıyla İstanbullular deniz sezonunu başlattı. Menekşe ve Yeşilköy plajına akın eden aileler denize girerek serinlemeye çalıştı. Yeşilköy plajına ailesinden habersiz 2 arkadaşıyla gelen Galatarasay Futbol Okulu altyapı oyuncusu 16 yaşındaki Alper Eşsiz, arkadaşlarının gözü önünde boğularak hayatını kaybetti. Yüzme bildiği öğrenilen gencin cesedi Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Talihsiz gencin cenazesinin gönderilmesinin ardından aynı plajda, 25 yaşındaki Bayram Çelik de bir süre sonra denizde kayboldu. Sahil Güvenlik ve Deniz polisi dalgıçlarının yaptığı iki saat süren çalışmaların ardından Çelik'in cesedine ulaşıldı. İki ölümün ardından akşama doğru da Ersin Yavuz isimli genç boğularak hayatını kaybetti.

Aynı günde üç kişini hayatı kaybettiği Yeşilköy Plajı'nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bir uyarı levhası dikkat çekiyor. Üzerinde "Plaj sezonu açılmamıştır. Denize girmlek tehlikeli ve yasaktır" yazan tabelaya kimse aldırış etmeden serinlemek için denize giriyor. Üç kişinin sudan cansız bedenini çıkartılmasını izleyen vatandaşlar, tüm uyarılara rağmen denize girmeye devam ettiler. Hayatını kaybeden Eşsiz'in cenazesi memleketi Ağrı Doğubeyazıt, Çelik'in cenazesi ise memleketi Mardin'e gönderildi.

Bu arada bazı vatandaşlar Büyükşehir Belediyesine tepki göstererek, "Sadece tabela koymuşlar. Burada her yıl insanlarımız boğularak ölüyor. En azından bir güvenlik koyabilirler" diye konuştular.

SARIYER'DE DE BİR KİŞİ BOĞULDU

İstanbul Sarıyer Rumeli Fener'i mevkiinde Yusuf Noyan isimli 15 yaşındaki genç de boğularak öldü. Jandarma tarafından denizden çıkarılan Noyan'ın cesedi Sarıyer Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(27)
Kalan karakter : 2000