Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Türkücü Dilberay Posta'ya verdiği röportajda samimi açıklamalarda bulundu. İşte Dilberay'ın açıklamalarından satırbaşları: 

Hayat nasıl gidiyor? Nelerle meşgulsunüz şu ara?

İşimde gücümdeyim canım benim. Ankara’da yaşıyorum. İstanbul’a işim oldukça gelip gidiyorum. Yeni albümüm hazır, 10 güne kadar çıkıyor. Ama daha adını koymadım. Yine damardan girdik Allah’ın izniyle.

Siz bir fenomensiniz. Neden bu kadar seviliyorsunuz?

Delikanlı kadınım. Mert kadınım. Mahkumlar da çok sever beni. Kaderine mahkum olmuş her mahkum benim evladımdır. Kimler evladım değil? Çocuk tecavüzcüleri, sevgilisi için evladını öldürenler, vatan hainleri... Bunlar asılsın! Sesim yanık, dobra konuşurum. Ondan seviyorlar.

‘Çocuk Dilber Ay’ denince hafızanızda neler canlanıyor?

Çocukluğum çok garip geçti. Fakir bir ailenin çocuğuydum. Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde, bir çadırda dünyaya gelmişim. Ailem Kureyşan aşiretinden. Köküm Halep’e gidiyor. Yokluğun içine doğdum ama Rabbimin bana verdiği ses sayesinde çoluğum çocuğum ekmek yedi.

Mutlu bir çocuk muydunuz?

Fakir insanın mutluluğu olur mu canım benim! Sekiz kardeştik, ikisini kaybettim. İlkokul üçe kadar okuyabildim. Sonra zaten everdiler.

Yaşlı bir adamla evlendirilmişsiniz. Ailenize bu yüzden kırgın mısınız? Kırgın olsam ne yazar. Adet öyleymiş, elden ne gelir. İki çocuğum oldu. Sonra ayrıldık.

TÜRKÜ SÖYLEDİM DİYE BABAM AHIRA BAĞLADI

1969’da TRT Radyosu’nun düzenlediği yarışmada birinci olmuşsunuz...

Radyodan gelip köye çadır kurmuşlar. Güzel sesleri dinleyecekler dediler. Amcamın kızıyla kol kola girip gittik. Dinlediler. Birinci oldum.

Sonra?

Eve geldik. Cehennem yeri. Bizi ahıra bağladılar. Lime lime kestiler etlerimizi. Babam, amcalarım hepsi bir oldu, “Vay sen nasıl türkü söylersin?” diye. Sonra kapandı mevzu. Aradan beş yıl geçti. Benim içimde o ateş hâlâ yanıyor. Radyoya gittim. “Ne olur beni bir kere daha dinleyin” diye yalvarıyorum...

Hatırladılar mı sizi?

Ne hatırlaması. Kış günü. Ayağımda kara lastik, şalvarım, başımda atkı... Dilenci zannettiler beni. “Beri git, öte dur” derken içeriden bir adam geldi, “Şu tarihte gel, dinleyelim bir daha” dedi. Gittim, gene kazandım. Ama benim para kazanmam lazımdı. Gazinolarda çalışmaya başladım. Zaten artık boşanmıştım. Çocuklarımın rızkının peşindeydim.

Ailenizi nasıl ikna ettiniz?

Babam kendi ikna oldu. Özür diledi benden, “Kızım ben her şeyi yanlış anlamışım”dedi.

Neyi yanlış anlamış?

Heç sorma. Karşıma erotik filmlerde oynayan Dilber Ay isimli bir kadın çıkardılar. Seks yıldızıymış. Halen daha karıştıranlar vardır. Babama, “Kızın böyle filmler yapıyor. Ya öldür ya öldürt, namusunu temizle” demişler. Babam sinemaya gidiyor, bakıyor, “Allah Allah bu benim kız değil” diyor. Zaten af buyurun tuvalete giderken bile gardaşlarım yanımda. Olacak iş mi!

Heç sorma. Karşıma erotik filmlerde oynayan Dilber Ay isimli bir kadın çıkardılar. Seks yıldızıymış. Halen daha karıştıranlar vardır. Babama, “Kızın böyle filmler yapıyor. Ya öldür ya öldürt, namusunu temizle” demişler. Babam sinemaya gidiyor, bakıyor, “Allah Allah bu benim kız değil” diyor. Zaten af buyurun tuvalete giderken bile gardaşlarım yanımda. Olacak iş mi!

TARKAN GARDAŞIMA DÜET TEKLİF EDECEĞİM

Neler dinliyorsunuz?

Türk Halk Müziği, arabesk, pop hepsini dinlerim. İngilizce, Arapça şarkılar dinlerim. Sezen Aksu’yu çok dinlerim. İrem Derici kızımızı pek severim. Tarkan gardaşıma düet teklif edeceğim. Herhalde beni kırmaz diyorum. Türkü okuruz. Güzel türkü okuyor.

İBRAHİM'E KARA SEVDALIYIM

1998’de şimdiki eşiniz İbrahim Karakaş ile evlendiniz. İlk gördüğünüzde ne hissetmiştiniz?

Adamı görür görmez aşık oldum. İlk görüşte aşk. Gurban olduğum Allah yazdı bizi birbirimize. Nikahımızı yaptık. 21 yıl oldu. İster zalim ol, ister gangster ol, neticede et ile kemikteniz. Bir kalp taşıyoruz. O kalp bir yere çarpacak. O da benim kalbime çarptı işte.

Peki, bunca yıl sonra arkadaş gibi misiniz?

Ne arkadaşı! Ben aşığım eşime. Hahaha! Gara sevdalıyım herifime. Gara sevda.

“Zamanla aşk bitiyor” diyenler var.

Onu diyenler hep sahte! Aşk bitmez. Yıllar geçtikçe şarap gibi olur. Tatlanır.

Kıskançlıklar oluyor mu aranızda?

İlla ki oluyor. Dil kavgası olur. Çeneme vurur. Sonra o kahveye kaçar.

Birbirinize nasıl hitap ediyorsunuz?

“Herif” derim, o da bana “Hatun” der, “Dilberim” der.

“Sevgilim, hayatım” demez misiniz?

Öyle şey olmaz. Bana bak canım kızım. Ben Osmanlı kadınıyım. Anadolu kadınıyım. Sahtelere kanmam.

Çiçek alır mı size, romantik midir?

Bir kere görmedim ama benim için onun kendisi kocaman bir çiçek. Ne yapayım çiçeği.

“Başıma dört kere talih kuşu kondu” demişsiniz. Neydi onlar?

Bilemedim. Ama en büyük talih kuşum ‘Herifim’ diyebilirim.

Bunun üstüne bir çiçek alır herhalde artık?

Ağaç alması lazım gelir artık. Hahaha!