Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Dünya Avrupa Erdoğan'a hakaret eden mizahçıya bir şok daha

    Son günlerde sürekli gündemde olan Neo Magazin Royal`in Facebook hesabından yapılan açıklamada, "Produksiyon şirketi btf GmbH ve Jan Böhmermann bu hafta Perşembe günü yayınlanması gereken programın yapılmamasına karar verdi. Nedeni yoğun şekilde yapılan haberler nedeniyle program ve moderatörün ön plana konulmuş olması. Karar ZDF yönetimiyle görüşülerek alındı" denildi.

    POLİS KORUMASINDA

    Alman Bild gazetesine konuşan Köln Polisi Basın Bürosundan Ralf Remmert, komedyen Jan Böhmermann´ın polis koruması altında olduğunu söyledi. Remmert, yakın korumanın yanısıra farklı önlemler de aldıklarını açıkladı ancak ayrıntı vermedi. Bild gazetesi, "görünüşe göre Böhmermann ve ailesi Erdoğan destekçilerinin yakın tehlikesi altında" diye yazdı. Bild davanın siyasi boyutu nedeniyle Böhmermann´a devlet koruması da verildiğini iddia etti.

    Mizah krizinin ortaya çıkmasıyla birlikte ortalarda görünmeyen Böhmermann, ne röportaj veriyor ne de programlara çıkıyor. Böhmermann, Anne Will´in programına gitmemiş, kendisine verilen Grimme Ödülü´nü almak için de Marl kentinde düzenlenen törene katılmamıştı.

    ERDOĞAN'IN ŞAHSİ BAŞVURUSU MERKEL'İ RAHATLATTI

    Bu arada mizah krizine dair değerlendirmede bulunan Bild gazetesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan`ın şahsi suç duyurusunda bulunmasının Merkel´in işine yarayabileceğini yazdı. Bild, Türkiye´nin resmi suç duyurusuna Merkel´in soruşturma izni vermesi durumunda Alman kamuoyunun yoğun eleştirisine hedef olacağını, aksi durumda ise sığınmacı krizinde Türkiye`yi kaybetme tehlikesine dikkat çekti.

    Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın şahsi suç duyurusunun ceza kanunun 185.maddesi uyarınca incelenip incelenmeyeceğine Mainz Savcılığı´nın karar vereceğine dikkat çeken Bild, şahsi başvuruda karar yetkisinin savcılıkta olduğu için bunun Merkel´i içinde bulunduğu politik çıkmazdan kurtarabileceğini yazdı.

    Alman ceza kanununun 103.maddesi uyarınca yabancı devlet adamlarına yönelik hakaret gerekçesiyle Türkiye Almanya´ya resmi başvuruda bulunmuştu. Alman hükümeti konuyu değerlendirirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan da ayrıca Alman mizahçı hakkında kişisel suç duyurusunda bulunmuştu.

    DHA

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ