Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Magazin Ece Erken zor günleri atlattı - Magazin haberleri
    1

    Ece Erken'in (44), 2021 yılında Bodrum'da nikah masasına oturduğu avukat eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu, geçtiğimiz ocak ayında uğradığı silahlı saldırı sonucu 42 yaşında hayatını kaybetmişti. Eşinin vefatıyla sarsılan Erken, zor günleri geride bıraktı. Ünlü isim, Çeşme'nin ardından rotayı Bodrum'a çevirdi.

    Habertürk'ten Hakan Yağcı'nın haberine göre; Erken, önceki gün Yalıkavak'taki bir plajda görüntülendi.

    2

    Denize girmeyi tercih etmeyen ünlü isim, gün boyu arkadaşlarıyla sohbet edip şezlongda oturdu.

    3

    "NE İSTİYORSUNUZ, ÖLEYİM Mİ!

    Ünlü isim, birkaç gün önce Çeşme'den yayınladığı tatil fotoğrafına bir sosyal medya kullanıcısının "Ne çabuk kendine geldin, hani ilaçla yaşıyordun? Timsah gözyaşların bitti galiba..." yorumu karşısında adeta ateş püskürmüştü. Bu sözlere kayıtsız kalamayan Erken ise şu sözlerle yanıt vermişti:

    Ne istiyorsunuz mesela öleyim mi! Evladım her gün mutsuz mu görsün? Başınıza gelir yapmayın!

    4

    REDDİ MİRAS

    Öte yandan Ece Erken, geçtiğimiz aylarda Mahmutyazıcıoğlu'nun ailesiyle gerilim yaşamasından sonra, "Eşimi çok sevdim ve onu özlemle anıyorum ama rahmetli eşimi yıllardır gelir kapısı olarak gören ve rahmetli olduktan sonra hala görmeye devam eden bu kötü insanlarla ismimin daha fazla yan yana gelmesini istemiyorum." ifadelerini kullanarak, reddi miras yaptığını açıklamıştı.

    5

    "BAZI AKRABALARIYLA AYNI SOYADI TAŞIMAK İSTEMİYORUM"

    "Eşimin saatini bile istediler." açıklamasını yapan ünlü sunucu, Instagram hesabında yer alan "Mahmutyazıcıoğlu" soyadını kaldırmıştı.

    Durumu fark eden bir takipçisi de Ece Erken'e "Eşinizin soyadını neden sildiniz?" sorusunu yöneltmişti. O kullanıcıya yanıt veren Erken, "Yaşananlardan sonra bazı akrabalarıyla aynı soyadını taşımamak için... Her gün daha da iğrenç şeyler duyuyorum." demişti.

    6

    "TEHDİT EDİLİYORUM!"

    Yaşananların ardından ünlü sunucu, kısa bir süre önce de Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun ağabeyi Celal Mahmutyazıcıoğlu tarafından tehdit edildiğini açıklamıştı. Erken, Mahmutyazıcıoğlu'ndan kendisine geldiğini söylediği mesajları ifşa etmişti.

    7

    "KARDEŞİSİN, MALLARINA ÇÖKMÜŞSÜN!"

    Celal Mahmutyazıcıoğlu'na dava açacağını açıklayan Ece Erken paylaşımında ise, "Sabaha kadar bana tehdit mesajı atan Celal'cik! Evimin önünün kamera görüntülerini almışsın. Sen kardeşisin, mallarına çökmüşsün, katillerin peşine 1 saniye düşmemişsin, benim kapı önümün güvenlik kameralarını ne hakla aldırırsın ki! Aldır! Benim abdestimden şüphem yok! Savcılığa yarın tehdit ve şantajdan veriyoruz! Ah Şafak! Ne üzülüyordur… Ben hepinize tek başıma yeterim. Benimle gurur duyuyordur eşim sıkıntı yok." ifadelerini kullanmıştı.

    8

    "500 BİN VEREYİM DE SUSUN!"

    Gelen tehditler üzerine Erken, "Neye üzülüyorum biliyor musunuz? Miras ne kötü, ne acı bir şeymiş! Bu insanlar her gün bizdeydi, biz de onlarda, çocuklar bir arada… Siz de şahitsiniz; tek kuruş almadım! Şafak'ın bir minibüsü kalmış, o da bende değil. Kapı önümün görüntüsünü aldırıyor ağabeyi ve karısı Ece'de mi diye! Ya 500 bin vereyim susun da Şafak'a bir dua edin! 40'ını bile yapmadınız, Rabbim kim ne hak ettiyse yaşatsın." diye konuşmuştu.

    9

    "KORUMASIZ GEZİYORUM!"

    Ece Erken, yaşananların ardından ağabeyi Celal Mahmutyazıcıoğlu tarafından tehdit edildiği yönündeki sorulara, "Konu ilgili makamlarda. Bu konu ile ilgili konuşmak istemiyorum." yanıtını vermişti

    Erken, ayrıca, "Korumasız geziyorum." diyerek, kimseden korkmadığını dile getirmişti.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ