Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Magazin Esra Kazancıbaşı Öztekin'den duygusal mesaj: Alyansın parmağımda sevdan kalbimde - Magazin haberleri
    1

    Tiyatro ve sinema oyuncusu Rasim Öztekin, geçirdiği kalp krizi nedeniyle 8 Mart'ta hayatını kaybetmişti. 62 yaşında vefat eden Öztekin'in ölümü Türkiye'yi yasa boğmuştu.

    Usta oyuncunun eşi Esra Kazancıbaşı, Instagram hesabından yayınladığı duygusal bir mesaj ile evliliklerinin 16. yılında duygularını ifade etti.

    2

    "ŞİMDİ NE SEN VARSIN NE DE HAYALLERİMİZ..."

    Rasim Öztekin ile nikah fotoğraflarını yayınlayan Kazancıbaşı şu cümlelere yer verdi:

    Hani, 16. yılımızı Ege'nin mavisi ile zeytin ağaçlarının buluştuğu o şirin koyda kutlayacaktık? Hani orta yaştan, yaşlılığa doğru uzanan yolda dün olduğu gibi bugün de yarın da 'Hastalıkta sağlıkta...' diyerek birbirimizin ellerini hiç bırakmayacaktık? Hani birlikte yaşlanacaktık? Hani deniz kenarında bütün gün mayonla dolaşacağın ve minik bahçesini hortumla sulayabileceğin bir evimiz olacaktı?

    Şimdi ne sen varsın, ne hayallerimiz, ne de her evlilik yıl dönümümüzde yolladığın kıpkırmızı veya pespembe güllerin... Bu evlilik yıl dönümümüzde gözlerine değil, gökyüzüne bakarak sevgimi fısıldayacağım.

    3

    İyi ki birbirimize eş, yoldaş, sırdaş, dost, sevgili ve hayat arkadaşı olduk. Yaşamdaki onurlu, omurgalı duruşuna, dürüstlüğüne, hayata hep olumlu yönüyle bakışına, zekana, neşene, iyi ve tertemiz yüreğine hayran olduğum, Rasim'im, tontişim, seni çok seviyorum.

    4

    "BÜYÜK SEVDAN KALBİMDE"

    O gün hastanede hastabakıcının teslim ettiği alyansın parmağımda, büyük sevdan ise kalbimde... Evlilik yıl dönümümüz kutlu olsun, aşkım.

    5

    RASİM ÖZTEKİN HAKKINDA

    Rasim Öztekin, 1959 yılında İstanbul’da doğdu. Galatasaray Lisesi'nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Basın Yayın Yüksek Okulu’nu bitirdi.

    Sahne yaşamında ilk deneyimlerini 1977 yılında Kadıköy Halk Eğitim, İstanbul Akademik Sanatçılar Topluluğu ve Nöbetçi Tiyatro’ da amatör çalışmalarla edindi. 1980 yılının kasım ayında Ferhan Şensoy'un Ortaoyuncular topluluğunda profesyonel tiyatro sanatçılığına başladı. 1980-1992 yılları arasında "Şahları da Vururlar", "Kahraman Bakkal Süpermarkete Karşı", "İçinden Tramvay Geçen Şarkı", "İstanbul’u Satıyorum" başta olmak üzere Ortaoyuncular Tiyatrosu’nun pek çok oyununda rol aldı.

    6

    1992-1995 yılları arasında televizyonlarda sırasıyla "Müzikomedi" ve "Mega Show" şov programları yaptı.

    1994 yılında Gani Müjde ve Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı "2071'de Türkiye" adlı müzikali sahneye koyup oynadı. Tiyatronun yanı sıra, pek çok sinema ve dizide de rol alan Rasim Öztekin, köşe yazarlığı da yaptı.

    7

    Öztekin, 2005 yılında senaryosu Ferhan Şensoy'a ait olan 'Çok Tuhaf Soruşturma' adlı tiyatro oyununun sinemaya uyarlanmış hali olan 'Pardon' filminde, usta sanatçı ile birlikte rol aldı.

    2014 yılında Müfit Can Saçıntı’nın yönetmenliğini yaptığı, senaryosunu Birol Güven'in kaleme aldığı "Mandıra Filozofu" adlı filmde Begüm Öner, Kemal Kuruçay, Eser Eyüboğlu ve Ayda Aksel ile birlikte boy gösterdi.

    KAVUĞU ŞEVKET ÇORUH'A VERDİ

    2016 yılında Hasan Efendi'nin kavuğu, Ferhan Şensoy tarafından kendisine devredildi. Öztekin sonrasında da kavuğu Şevket Çoruh'a vermişti.

    8

    KARİYERİ

    Film Sayısı: 25
    TV Dizisi Sayısı: 25
    Tiyatro Oyunu Sayısı: 25
    Müzikal Sayısı: 3

    9

    ÖDÜLLERİ

    1988, Altan Erbulak Ödülleri, En İyi Oyuncu
    1995, İsmail Dümbüllü Ödülleri, Yılın En Başarılı Oyuncusu
    2003, Afife Tiyatro Ödülleri, Komedi ve müzikal dalında En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
    2010, KALDER (Kalite Derneği) En Kaliteli Sanatçı ödülü
    2011, Yılın Nasrettin Hocası

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ