Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa Berrak Tüzünataç: Uyuşturucu kullanmadım Ünlü oyuncu ifade verdi

    Serdar KULAKSIZ/ HABERTÜRK

    Kenan İmirzalıoğlu, Sarp Apak, Nehir Erdoğan ve Engin Altan Düzyatan gibi isimlerin gözaltına alındığı uyuşturucu operasyonunda adı geçen ancak sadece uyuşturucu kullandığı gerekçesiyle dosyası ayrılan oyuncu Berrak Tüzünataç hakkında "uyuşturucu madde kullanmak için satın almak" suçundan 1 yıldan 2 yıla kadar dava açılmıştı. İstanbul 64. Asliye Ceza Mahkemesi'nde dün görülen duruşmaya Berrak Tüzünataç, avukatıyla katıldı.

    UYUŞTURUCU KULLANMADIM

    Mahekemde ilk defa ifade veren Berrak Tüzünataç, herhangi bir madde kullanmadığını belirterek, "O dönem yurtdışındaydım. Türkiye'ye giriş yaptığımda polis beni gözaltına almadı. Avukatımla emniyete gittim. Herhangi bir çekincem olsaydı polise gitmezdim. Soruşturma sırasında görevliler iki olay nedeniyle benim uyuşturucu kullandığımdan şüphelendiklerini söylediler. Bir arkadaşım beni arayıp bir yere davet etmişti. Polisler benim uyuşturucu içmek amacıyla davet edildiğimi sanmışlar. Bir de bakkala verdiğim siparişlerin yanında sigara kağıdı istemiştim. Çünkü o dönem sigarayı bırakmaya çalışıyordum. Bunu uyuşturucu kullandığıma yormuşlar. Şuan sigarayı bile bıraktım. Bunun sonuçlarının hayatımın geri kalanını etkilemesini istemiyorum. Ben bunu haketmiyorum" diye konuştu.

    TEKNİK OLARAK BİLGİ SAHİBİ DEĞİLİM

    Hakimin "Rapor sonuçlarınızda kanınızda kokain tespit edilmiş buna ne diyorsunuz?" sorusu üzerine Tüzünataç, "Avukatım daha önce bazı teknik yanlışlıkların olabileceğini söylemişti. Teknik olarak bilgi sahibi değilim. Bu konuda avukatımın cevap vermesini istiyorum" dedi.

    ÖRNEKLERİN YENİDEN İNCELENMESİNİ İSTİYORUZ

    Tüzünataç'ın avukatı Gözde Kılıç ise o dönem müvekkilinin uzun bir uçak yolculuğunda bulunduğunu belirterek, "Müvekkilimin uçuş korkusu vardır. Bundan dolayı ilaç kullanmıştır. Kanında bulunan bazı maddeler buna ilişkindir. Müvekkilim uyuşturucu kullanmadığını ısrarla söylüyor. Uçaktan indikten sonra kendisi polise teslim gitmiştir. Sonra kendi isteğiyle birlikte emniyete gittik. Tahlillerini yaptırdık. Biz müvekkilimin kanında bulunan kokain maddesiyle alakalı bir karışıklık olduğunu düşünüyoruz. Adli Tıp Kurumu'nda bulunan örnekler üzerinde yeniden inceleme yapılmasını istiyoruz. İstanbul 80. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Engin Altan Düzyatan hakkında beraat kararı verildi. Bununda emsal karar olarak incelenmesine karar verilmesini istiyoruz" dedi.

    DURUŞMA ERTELENDİ

    Hakim, İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bulunan ve birçok ünlünün yargılandığı uyuşturucu davası dosyasının incelenmek üzere bir örneğinin mahkemeden istenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ