Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Politika Selahattin Demirtaş'tan provokasyonlara gelmeyin uyarısı, "Sakın ola ki bu tuzaklara düşmeyin"

    Müslim SARIYAR-İSTANBUL

    Saatler öncesinden dolan miting alanınaDemirtaş, İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Ali Kenanoğlu'yla birlikte geldi.Demirtaşkonuşmasında hükümeti eleştirerek, "Onlar açısından çözüm süreci nedir biliyor musunuz? Matbaaya giderken yolda düşmüş iki sayfa kağıttan ibarettir. Bu kadar. Çözüm süreci onlar için budur. Ama bizim açımızdan yaşam gerekçemizdir" dedi. İnsani değerlerini devlete emanet ederek hata yaptıklarını savunanDemirtaş, "Asla bu devlete, bu hükümete güvenilmez. Ona insani değerler emanet edilmez, hor kullandılar, hor kullanıyorlar. Biz insanlık değerleri arkasından koşacağız. Bu nedenle bu seçimde asıl kazanan biz olacağız" şeklinde konuştu. "8 Haziran'da bu ülkede hep birlikte yaşamaya devam edeceğiz" diyenDemirtaş, şunları söyledi:

    "Türkiye'nin neresine giderseniz gidin bir acıyla karşılaşırsınız. Türkiye'de bir şehit cenazesinin olmadığı köy kalmadı neredeyse. Kürdü ile, Türkü ile. Biz bunlara ‘Ortak acımızdır' demediğimiz müddetçe, hepsini aynı derecede bağrımıza basmadığımız müddetçe, barışı ve kardeşliği de sağlayamayız. Onlar açısından çözüm süreci nedir biliyor musunuz? Matbaaya giderken yolda düşmüş iki sayfa kağıttan ibarettir. Bu kadar. Çözüm süreci onlar için budur. Ama bizim açımızdan yaşam gerekçemizdir. Bizim açımızdan bir seçim vaadi değil. Bizim yaşamımızın gerekçesidir barış. O kadar acılar çekildi ki. Analar o kadar ağladı ki bu topraklarda. Bunun artık nihai olarak bitmesini istiyoruz. Biz nihai olarak silahların gündemden çıkmasını istiyoruz. Demokratik siyasetle konuşmak istiyoruz. Siyaset öne çıksın istiyoruz."

    GENÇLERE, SESLENDİ

    HDP Genel Merkez Binası'na yapılan saldırıyla ilgili olarak daDemirtaş, "Birileri HDP'nin büyümesinden rahatsız oldu. Olacaklar. Parti binalarımıza tahrikler saldırılar yaptılar. Yapacaklar. Sakın ola ki bu tuzaklara düşmeyin. Onların amacı sizi tahrik etmek. Özellikle genç arkadaşlarım çok dikkatli olmalılar" dedi.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ